nc+ przedłuża prawa do Pucharu Sześciu Narodów!

Od kilku dni środowisko rugbowe w Polsce czekało z niecierpliwością na informacje gdzie zobaczymy najbliższą edycję Pucharu Sześciu Narodów. I tak na dwa dni przed startem tegorocznej edycji, platforma nc+ potwierdziła przedłużenie praw do tego turnieju na najbliższe 4 lata. […]

Od kilku dni środowisko rugbowe w Polsce czekało z niecierpliwością na informacje gdzie zobaczymy najbliższą edycję Pucharu Sześciu Narodów. I tak na dwa dni przed startem tegorocznej edycji, platforma nc+ potwierdziła przedłużenie praw do tego turnieju na najbliższe 4 lata. Pierwsze transmisje już w ten weekend w Canal+ Sport. 

Puchar Sześciu Nardów to najstarszy turniej rugby na naszym globie i najważniejsze międzynarodowe zawody rugby na starym kontynencie. Przez lata turniej przechodził kilka istotnych rewolucji od zwiększenia liczby uczestników z czterech do sześciu czy wprowadzenie powtórek video dla sędziów. Od 2000 przybrał już formę, jaką możemy oglądać aż do dziś. Od najbliższego weekendu Anglia, Francja, Irlandia, Szkocja, Walia i Włochy staną do boju o to trofeum. Przez najbliższe kilka tygodni podziwiać będziemy starcia najtwardszych mężczyzn w tej dyscyplinie. W pierwszej kolejce zobaczymy starcia Walii z Szkocją, Francji z Irlandią i na zakończenie kolejki w niedziele Włochów z Anglikami.

Według wielu największym faworytem do końcowego triumfu będzie broniącą trofeum z zeszłego roku Reprezentacja Anglii. Jednak w tym turnieju nikogo nie można uznać za stu procentowego faworyta. Jak co roku groźni będą Walijczycy, Szkoci czy Irlandczycy. Największą zagadką tegorocznej edycji może okazać się reprezentacja Francji. Ostatni rok nie układał się pomyśli trójkolorowym. Oba okresy przygotowawcze w czerwcu i listopadzie zakończyły się porażkami w meczach kontrolnych, a ich forma jest daleka od oczekiwań kibiców. Podobnie jak w edycji 2017, w turnieju będzie nadal obowiązywał system punktów premiowych.

pasek2

SOBOTA – 3 LUTEGO 2018

15:15 Puchar Sześciu Narodów: WALIA – SZKOCJA na żywo


17:45 Puchar Sześciu Narodów: FRANCJA – IRLANDIA na żywo

NIEDZIELA – 4 LUTEGO 2018

16:00 Puchar Sześciu Narodów: WŁOCHY – ANGLIA na żywo

pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam