Nieoficjalnie: Polsat z prawami do Ligi Mistrzów!

Jak podają zagraniczne źródła oraz polscy dziennikarze współpracujący z UEFA i Polsatem, telewizja Zygmunta Solorza-Żaka przejmie od sezonu 2018/2019 prawa telewizyjne do Ligi Mistrzów. Umowa ma obowiązywać przez kolejne trzy lata. Wszystkie znaki wskazują na zmianę nadawcy piłkarskiej Ligi Mistrzów. […]

Jak podają zagraniczne źródła oraz polscy dziennikarze współpracujący z UEFA i Polsatem, telewizja Zygmunta Solorza-Żaka przejmie od sezonu 2018/2019 prawa telewizyjne do Ligi Mistrzów. Umowa ma obowiązywać przez kolejne trzy lata.

Wszystkie znaki wskazują na zmianę nadawcy piłkarskiej Ligi Mistrzów. Prawa najprawdopodobniej straci nc+, które pokazuje obecnie te rozgrywki w Polsce. Po 6. latach przerwy Champions League wróci do „słonecznej stacji”. W latach 2000-2006 Polsat posiadał pakiet dla kanałów płatnych (mecze w otwartej telewizji transmitowała TVP), a w cyklu 2009-2012 główna stacja Polsatu pokazywała wybrany mecz środowy. Od 2006 roku Liga Mistrzów była w posiadaniu platformy n, a od 2013 w wyniku fuzji – nc+. W przetargu najprawdopodobniej pokonani zostali – oprócz nc+ – także Eurosport, Eleven i TVP.

Telewizja Polsat być może utworzy kolejne, dedykowane kanały specjalnie dla Ligi Mistrzów, gdyż pomieszczenie wszystkich rozgrywek na obecnie istniejących wydaje się niemożliwe. Przypomnijmy, że w tym roku w środku tygodnia transmitowano m.in. siatkarską Ligę Mistrzów czy koszykarską Euroligę. Jeżeli te prawa zostaną przedłużone również na czas trwania umowy z UEFA, oferta stanie się zbyt szeroka przy aktualnych możliwościach jej dystrybucji.

Przypomnijmy, że rozgrywki od sezonu 2018/2019 przejdą spore zmiany. Mecze rozgrywane jednego dnia zostaną podzielone na dwie godziny: 19.00 (dwa spotkania) i 21.00 (pozostałe sześć). Zmienione zostaną również zasady kwalifikacji i przyznawania punktów rankingowych.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra i lajfy.com, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)