Nowa formuła Pucharu Świata z Polska Reprezentacją w TVP Sport HD

Takiego wydarzenia w kalendarzu lekkoatletycznym nie było już dawno. Po blisko 12 latach przerwy do kalendarza IAAF wraca Puchar Świata pod starą nazwą. Ponadto w weekend kolejny mityng z cyklu diamentowej ligi. Transmisje z mityngów lekkoatletycznych w TVP Sport oraz […]

Takiego wydarzenia w kalendarzu lekkoatletycznym nie było już dawno. Po blisko 12 latach przerwy do kalendarza IAAF wraca Puchar Świata pod starą nazwą. Ponadto w weekend kolejny mityng z cyklu diamentowej ligi. Transmisje z mityngów lekkoatletycznych w TVP Sport oraz Polsat Sport. 

Początkowo Puchar Świata rozgrywany był w latach 1977 – 2006, często w nierównomiernych odstępach czasowych. Dopiero od 1994 roku impreza była rozgrywana co 4 lata, zawsze 2 lata po Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Jednak od 2010, IAAF postanowiła zmienić formułę zawodów i tak powstał Puchar interkontynentalny, który rozgrywany jest do dziś. Najbliższa edycja odbędzie się na początku września w Czeskiej Ostrawie. 

To nie przeszkodziło Brytyjskiej federacji lekkoatletycznej pod patronatem IAAF, utworzenia nowej wersji Pucharu Świata. W dwudniowej rywalizacji w na stadionie olimpijskim w Londynie weźmie udział osiem najlepszych nacji na świecie. Wśród zaproszonych reprezentacji znalazła się oczywiście reprezentacja Polski. Ich rywalami o medale i cenne nagrody finansowe będą Wielka Brytania, USA, Chiny, Republika Południowej Afryki, Francja, Niemcy oraz Jamajka. W myśl przepisów każda reprezentacja liczyć będzie po 45 zawodników, którzy zdobywać będą punkty do wspólnego koszyka danego kraju. W ramach zawodów zobaczymy wszystkie konkurencje biegowe, techniczne oraz rzutowe, które w początkowej koncepcji nie były brane pod uwagę. Polski Związek Lekkoatletyki do Londynu wysyła najsilniejszą kadrę na chwilę obecną. Na stadionie w Londynie zaprezentują się m.in. Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui, Adam Kszczot czy Marcin Lewandowski. Kapitanem naszej reprezentacji będzie Anna Jagaciak-Michalska.

Dzień przed zmaganiami w Londynie czeka nas kolejny mityng Diamentowej Ligi. Tym razem najlepszych lekkoatletów ugości Rabat. Nasi lekkoatleci przygotowujący się do zmagań w Londynie, odpuścili sobie wyjazd do Maroka na mityng. Jedynymi Polakami na wstępnych listach startowych są Paweł Wojciechowski (skok o tyczce) oraz Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m. Mimo małej liczby naszych reprezentantów zobaczymy na pewno bardzo emocjonujący mityng.

pasek2

PIĄTEK – 13 LIPCA 2018

21:00 Diamentowa Liga, Rabat, Maroko: MITYNG na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 14 LIPCA 2018

20:00 Puchar Świata, Londyn, Wielka Brytania: DZIEŃ 1 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 15 LIPCA 2018

20:00 Puchar Świata, Londyn, Wielka Brytania: DZIEŃ 2 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam