Noworoczny konkurs skoków w Ga-Pa na antenach TVP 1 i Eurosportu 1

66. edycja Turnieju Czterech Skoczni zaczęła się dla nas wyśmienicie. Zwycięstwo Kamila Stocha i trzecie miejsce Dawida Kubackiego nastrajają pozytywnie przed dalszą częścią rywalizacji. Pierwszy raz w historii reprezentant Polski wygrał inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch po znakomitym […]

66. edycja Turnieju Czterech Skoczni zaczęła się dla nas wyśmienicie. Zwycięstwo Kamila Stocha i trzecie miejsce Dawida Kubackiego nastrajają pozytywnie przed dalszą częścią rywalizacji.

Pierwszy raz w historii reprezentant Polski wygrał inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch po znakomitym skoku w drugiej serii zawodów awansował z czwartego na pierwsze miejsce. Po raz pierwszy w karierze na podium Pucharu Świata stanął Dawid Kubacki. Czy mogliśmy sobie wymarzyć lepszy początek tej prestiżowej imprezy? Zwycięstwo Stocha było czwartym w historii polskim zwycięstwem w TCS. Dwa razy triumfował Adam Małysz (Innsbruck i Bischofshofen 2001), raz Stoch (Bischofshofen 2017).

Skoczkowie nie mają jednak czasu na odpoczynek. Sylwester to czas na kwalifikacje do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Nasi reprezentanci nie mogą pozwolić sobie na huczne świętowanie zakończenia roku. Tradycyjnie w pierwszy dzień nowego roku zawodnicy rywalizować będą w drugiej odsłonie TCS. Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej turnieju ma 4,2 punktu przewagi nad Richardem Freitagiem. Trzeci Dawid Kubacki traci do Stocha 9,6 punktu. Stoch w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata awansował na trzecią lokatę. Prowadzenie utrzymał Freitag.

pasek2

NIEDZIELA – 31 GRUDNIA 2017

13:45 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: WSTĘP DO KWALIFIKACJI na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:00
 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PONIEDZIAŁEK – 1 STYCZNIA 2018

13:20 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo


13:45
 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: WSTĘP DO KONKURSU na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:00
 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk