Okrojona 18. kolejka Premier League w Canal+ Sport

Ledwie w czwartek oglądaliśmy mecze Premier League, a w sobotę rozpoczyna się kolejna kolejka. Hitem powinien być pojedynek Tottenhamu z Liverpoolem. W ten weekend zobaczymy jedynie połowę z zaplanowanych spotkań. To efekt koronawirusa, w klubach Premier League pojawia się coraz […]

Ledwie w czwartek oglądaliśmy mecze Premier League, a w sobotę rozpoczyna się kolejna kolejka. Hitem powinien być pojedynek Tottenhamu z Liverpoolem. W ten weekend zobaczymy jedynie połowę z zaplanowanych spotkań. To efekt koronawirusa, w klubach Premier League pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń Covid-19. Transmisje z ligi angielskiej w Canal+ Sport.

Kalendarz dla Leeds United nie jest łaskawy. Pawie w ostatnich dwóch spotkaniach grały z Chelsea oraz Manchesterem City. Spotkanie na Etihad Stadium skończyło się upokarzającą porażką 0:7. W sobotę przeciwnikiem zawodników Marcelo Bielsy będzie Arsenal, który wygrał dwa spotkania z rzędu i awansował na 4. miejsce w tabeli. W składzie gospodarzy nie wystąpi kilku ważnych graczy, zabraknie Bamforda, Rodrigo, James’a, Phillips’a i Firpo. Czy osłabione Leeds przeciwstawi się będącym na fali Kanonierom?

Wymagających rywali w końcówce roku ma także Newcastle. Sroki grały z Leicester oraz Liverpoolem. Podopieczni Eddiego Howe’a nie zdobyli w nich żadnych punktów, a co gorsza wyraźnie przegrali w tych spotkaniach. Sytuacja jest bardzo zła – lada moment połowa sezonu, a Newcastle wygrało tylko jedno starcie. Manchester City tymczasem ogrywa kolejnych rywali. Wobec tego dla gości niedzielna potyczka powinna być spacerkiem.

Wolverhampton przełamało serię czterech meczów bez wygranej po zwycięstwie 1:0 nad Brightonem. Jedyną bramkę strzelił obrońca Romain Saiss. W zbliżającej się serii gier Wolves rywalizować będą z Chelsea, która ma kłopoty kadrowe. Podczas starcia z Evertonem nie zobaczyliśmy na boisku Lukaku, Wernera i Havertza – cała trójka uzyskała pozytywne wyniki testu na Covid-19. Wobec tego nie zobaczymy ich także na Molineux. Thomas Tuchel ma problem z obsadą ataku. Na szpicy zagrał Pulisić, a Chelsea tylko zremisowała 1:1 z Evertonem (który także grał przemeblowaną jedenastką).

Na zakończenie kolejki najciekawszy mecz TottenhamLiverpool. Forma zawodników Antonio Conte będzie dla wszystkich sporą niespodzianką. Klub z Londynu ostatni mecz rozegrał 5 grudnia, gdy 3:0 Norwich City. Później w szeregi Spurs wkradł się koronawirus i mecze tej drużyny są przekładane. The Reds po ostatniej kolejce umocnili się na pozycji wicelidera. Na Anfield wygrali z Newcastle 3:1.