Ostatni mityng Diamentowej Ligi przed wielkim finałem w Polsat Sport

Dokładnie tydzień po mistrzostwach europy, najlepsi lekkoatleci wracają do rywalizacji w Diamentowej Lidze. Przedostatni mityng kwalifikacyjny do finału cyklu Diamentowej Ligi odbędzie się w Birmingham a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.  Podczas nie dawno zakończonych Mistrzostwach Europy Polska Reprezentacja zdobyła aż […]

Dokładnie tydzień po mistrzostwach europy, najlepsi lekkoatleci wracają do rywalizacji w Diamentowej Lidze. Przedostatni mityng kwalifikacyjny do finału cyklu Diamentowej Ligi odbędzie się w Birmingham a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport. 

Podczas nie dawno zakończonych Mistrzostwach Europy Polska Reprezentacja zdobyła aż 12 medali w tym aż 7 złotych. Podczas najbliższego mityngu zobaczymy aż 4 medalistów tego czempionatu. Na Alexander Stadium zobaczymy złotych medalistów Paulinę Gubę (pchnięcie kulą) oraz Adama Kszczota (800m). Ponadto organizatorzy zaprosili srebrnych medalistów Sofie Ennaoui  i Marcina Lewandowskiego oboje w Birmingham wystartują na dystansie 1500m. Gospodarz imprezy docenił także innych lekkoatletów z naszego kraju, którzy w Berlinie nie zdobyli medalu, ale byli bardzo blisko czołówki. Sprawdzić jak wyglądają emocje i otoczka związana z mityngiem diamentowej ligi zobaczyć będą mogli Tomasz Jaszczuk (skok w dal), Marcin Krukowski (rzut oszczepem), Damian Czykier (110m ppł.) czy Renata Pliś (3000m). Ponadto zobaczymy Angelika Cichocką w biegu na 800m oraz Klaudie Kardasz w pchnięciu kulą. Dla większości zawodników będzie to ostatni mityng kwalifikacyjny do finału cyklu Diamentowej Ligi. Trofea rozdane zostaną tradycyjnie w Zurychu 30 sierpnia i dzień później w Brukseli.

SOBOTA  – 18 SIERPNIA 2018

15:00 Diamentowa Liga, Birmingham, Wielka Brytania: MITYNG na żywo
Polsat Sport HDIpla

 

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam