Ostatnia kolejka rundy zasadniczej Gazprom SEHA League w Sportklub!

Minął tydzień a nas czekają kolejne emocje z piłką ręczną w najlepszym europejskim wydaniu. W tym tygodniu czekają nas 4 spotkania Gazprom SEHA League oraz dwa spotkania DKB Handball Bundesligi. Transmisje tych spotkań przeprowadzi telewizja Sportklub.  Walka o pierwsze miejsce […]

Minął tydzień a nas czekają kolejne emocje z piłką ręczną w najlepszym europejskim wydaniu. W tym tygodniu czekają nas 4 spotkania Gazprom SEHA League oraz dwa spotkania DKB Handball Bundesligi. Transmisje tych spotkań przeprowadzi telewizja Sportklub. 

Walka o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym w Gazprom SEHA League trwa w najlepsze. O to miano cały czas walczą aż trzy ekipy: HC Nexe, PPD Zagrzeb oraz HC Vardar. Jednak w tym tygodniu czeka nas ostatnia kolejka rundy zasadniczej i trzeba poznać ostateczne rozstrzygnięcia. Największe szanse na pierwsze miejsce ma Chorwacki HC Nexe, która w tabeli prowadzi dzięki lepszej różnicy bramek. Jednak ich środowy rywal HC Mieszkow Brześć nie będzie łatwy. Ekipa z Białorusi uzupełnia stawką drużyn w Final Four a ich ostatnia forma jest rewelacyjna. W dwóch ostatnich spotkań pokonali odpowiednio PPD Zagrzeb oraz HC Vardar, czyli zespoły w czołowej trójki. Teraz na rozkładzie pozostał im tylko chorwacki zespół. Kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko przekonamy się już w środowy wieczór. W tym tygodniu zobaczymy także inne spotkania gdzie będą grały zespoły rywalizujące o pierwsze miejsce. PPD Zagrzeb podejmie we własnej hali Tatran Presov a obrońca tytułu HC Vardar zmierzy się na wyjeździe z RK Izvidać.

Tempa nie zwalniamy także u naszych zachodnich sąsiadków. W tygodniu zobaczymy spotkania z udziałem dwóch czołowych zespołów sezonu. Na początek obrońca tytułu i obecny lider SG Flensburg-Handwitt zmierzy się na wyjeździe z TSV Hannover-Burgdorf. Ekipa z Flensburga jest jedyną niepokonaną drużyną w sezonie i wielu uznaje, że tak może już zostać do końca sezonu. Teraz na ich przeciw stanie Hannover-Burdgorf. Drużyna z Hannover ma na swoim koncie serię czterech zwycięstw z rzędu. Innym spotkaniem, które zobaczymy będzie niedziele starcie TBV Lemgo Lippe vs. Rhein Neckar Lowen. W drużynie gospodarzy zobaczymy Piotra Wyszomirskiego w bramce.

WTOREK – 12 MARCA 2019

16:30 Magazyn LIGI SEHA 


17:15 Gazprom SEHA League – 18. kolejka: RK IZVIDAČ – HC VARDAR na żywo

Komentarz: Artur Kwiatkowski

20:15 Gazprom SEHA League – 18. kolejka: HC METALURG AD SKOPJE – HC VOJVODINA NOWY SAD na żywo

Komentarz: Mateusz Juza

ŚRODA – 13 MARCA 2019

17:30 Gazprom SEHA League – 18. kolejka: HC NEXE – HC MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo

Komentarz: Mateusz Juza

19:15 Gazprom SEHA League – 18. kolejka: HC PPD ZAGRZEB – TATRAN PRESOV na żywo

Komentarz: Artur Kwiatkowski

CZWARTEK – 14 MARCA 2019

19:00 DKB Handball Bundesliga – 24. kolejka: TSV HANNOVER-BURGDORF – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo

NIEDZIELA – 17 MARCA 2019

20:15 DKB Handball Bundesliga – 24. kolejka: TBV LEMGO LIPPE – RHEIN NECKAR LOWEN 

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam