Ostatnia kolejka Velux EHF Ligi Mistrzów przed przerwą zimową w nc+ i Eleven Sports

W najbliższym tygodniu czeka nas ostatnia kolejka Velux EHF Ligi Mistrzów przed przerwą zimową na reprezentację. Nas szczególnie interesować będą spotkania Orlen Wisły Płock oraz PGE Vive Kielce. Nafciarze awans do fazy play-off zapewnili sobie już przed tygodniem wygrywając z Abanca […]

Nafciarze awans do fazy play-off zapewnili sobie już przed tygodniem wygrywając z Abanca Ademar Leon 25:23. Teraz podopieczni Xaviego Sabaté zmierzą się z przed ostatnią drużyną w swojej tabeli. Riihimaen Cocks do tej pory zgromadziły tylko cztery punkty.  Sytuacja Orlen Wisły Płock jest tak dobra w grupie, że będą mogli pozwolić sobie na większą rotację składem. W najbliższym spotkaniu powinniśmy zobaczyć zawodników, którzy do tej pory mało minut znajdowali się na boisku. W pierwszym spotkaniu obu drużyn Nafciarze na własnym boisku wygrali 34:18. Spotkanie z mistrzem Finlandii, będzie ostatni spotkanie Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W przeciwieństwie do Nafciarzy, awansu do dalszej fazy nie są pewni jeszcze mistrzowie Polski. PGE Vive Kielce w ostatniej kolejce przegrała po wojnie na boisku z FC Barcelona Lassa. Ta porażka jeszcze bardziej zaostrzyła rywalizację w grupie A. Na tą chwilę, Kielczanie zajmują drugie miejsce w grupie, jednak ich przewaga nad resztą stawki zmalała do zaledwie jednego punktu. Teraz czeka ich ciężkie wyjazdowe spotkanie na trudnym terenie. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z HC Vardar. Różnica punktowa między tymi obu zespołami wynosi tylko jeden punkt, więc to spotkanie po prostu trzeba wygrać. W poprzedniej kolejce HC Vardar zremisował dość nieoczekiwanie 31:31 z Mieszkow Brześć.

Ponadto w polskich stacjach zobaczymy trzy inne spotkanie. Najciekawiej zapowiada się spotkanie SG Flensburg-Handewitt z Mol-Pick Szeged. Do tego zobaczyć będziemy mogli jeszcze rywalizację Wacker Thun z Dinamo Bukareszt oraz Telekom Veszprem z Montpellier Handball.

ŚRODA – 28 LISTOPADA 2018

17:10 EHF Liga Mistrzów – 10. kolejka, grupa D: RIIHIMÄEN COCKS – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo

18:55 EHF Liga Mistrzów – 10. kolejka, grupa B: SG FLENSBURG-HANDEWITT – MOL-PICK SZEGED na żywo

CZWARTEK – 29 LISTOPADA 2018

19:55 EHF Liga Mistrzów – 10. kolejka, grupa D: WACKER THUN – DINAMO BUKARESZT na żywo

SOBOTA – 1 GRUDNIA 2018

17:25 Liga Mistrzów EHF – grupa A: HC VARDAR – PGE VIVE KIELCE na żywo

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2018

18:55 Liga Mistrzów EHF – grupa A: TELEKOM VESZPREM – MONTPELLIER HANDBALL na żywo