Ostatnia niewiadoma – kto zagra w play-off? 25. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

Aluron Virtu Warta Zawiercie, GKS Katowice czy Asseco Resovia Rzeszów – kto uzupełni stawkę drużyn walczących o medale PlusLigi? W najbliższy weekend rozegrana zostanie 25. kolejka. Transmisje wszystkich spotkań w Polsacie Sport. W piątek swoje mecze rozegrają trzy najsłabsze drużyny […]

Aluron Virtu Warta Zawiercie, GKS Katowice czy Asseco Resovia Rzeszów – kto uzupełni stawkę drużyn walczących o medale PlusLigi? W najbliższy weekend rozegrana zostanie 25. kolejka. Transmisje wszystkich spotkań w Polsacie Sport.

W piątek swoje mecze rozegrają trzy najsłabsze drużyny rozgrywek. Jako pierwsi na boisku pojawi się przedostatnie Cuprum Lubin, a także walcząca o 7. pozycję Asseco Resovia Rzeszów. Gospodarze mają jeszcze matematyczne szanse na wyprzedzenie Chemika Bydgoszcz, który wieczorem zagra z MKS-em Będzin. Będzie to jednak trudne zadanie, bo Cuprum w ostatniej kolejce zagra z ekipą z Zawiercia. Z kolei Resovia wciąż ma szanse – niewielkie, ale jednak – na awans do play-off po bardzo dobrej postawy w rundzie rewanżowej. Ekipa z Podkarpacia walczy o 6. lokatę, ale równie dobrze może skończyć rundę na 10. miejscu. Nie wszystko zależy od nich. Równie duże znaczenie będą miały mecze z udziałem GKS-u Katowice oraz – przede wszystkim – Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Bez szans na poprawienie lokaty są już siatkarze z Będzina, którzy skończą fazę zasadniczą na 13. lokacie. Natomiast Bydgoszczanie walczą o utrzymanie 11. pozycji.

W sobotę może rozstrzygnąć się rywalizacja o 6. miejsce w fazie play-off. Walczą o nie siatkarze GKS-u Katowice, którzy jednak muszą wygrać dwa swoje pojedynki oraz liczyć na podwójne potknięcie zawodników z Zawiercia. GieKSa bardzo dobrze spisuje się w drugiej części rozgrywek. W rewanżach tylko 3-krotnie Katowiczanie schodzili z boiska pokonani. Kluczowa może być przegrana z Cuprum Lubin, która była sporą niespodzianką. Już pierwsza przeszkoda dla GKS-u jest niezwykle wymagająca – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski w ostatnich tygodniach mają słabszy okres, ale mimo to udaje się im utrzymać 1. miejsce w tabeli. Jednak ich przewaga topnieje. Aktualnie wynosi 5 punktów. Każde zwycięstwo, a nawet choćby punkt w Katowicach, może dać ZAKSie 1. pozycję. W drugim pojedynku Cerrad Czarni Radom podejmie Trefl Gdańsk. Obie ekipy przystąpią do meczu w odmiennych nastrojach. Gospodarze mogą już przygotowywać się do walki o medale, ale Radomianie wciąż muszą walczyć o utrzymanie 4. pozycji w lidze. Za ich plecami są Skra Bełchatów i Aluron Virtu Warta Zawiercie, które tracą kolejno jeden i dwa punkty. Wygrana z Treflem oraz strata punktów przez ekipę z Zawiercia zapewni im 4. lokatę. Trefl jest dopiero dziesiąty. Jeszcze dwa-trzy tygodnie temu ekipa Andrei Anastasiego mogła liczyć na walkę o play-off. Jednak słabsza postawa sprawiła, że w ich zasięgu pozostaje maksymalnie 7. miejsce.

W niedzielę awans do play-off może przypieczętować Aluron Virtu Warta Zawiercie, choć może się to wydarzyć już dzień wcześniej i to bez ich gry, jeżeli GKS przegra z ZAKSĄ. Gdyby jednak Katowiczanie i Rzeszowianie wygrali, Aluron będzie potrzebował wygranej w najbliższej lub następnej kolejce rozgrywek (o ile wówczas GKS i Resovia również wygrają). Zawiercianie utrzymują równą formę przez cały sezon, co jest ich dużym atutem. W 25. kolejce podejmą Indykpol AZS Olsztyn, z którym w pierwszym meczu potrzebowali pięciu setów, aby wygrać. Również gra Akademików jest dość stabilna, ale zdecydowanie słabsza od niedzielnych rywali. Indykpolowi pozostaje walka o 7. pozycję. W ostatnim meczu kolejki dojdzie do hitowego starcia ONICO WarszawaJastrzębskim Węglem. W stolicy mogą rozstrzygnąć się losy 2. miejsca po rundzie zasadniczej. Na razie bliżej tego celu są gospodarze, którzy mają aż 4 punkty przewagi nad gośćmi, a w rundzie rewanżowej pokazują bardzo wysoką formę. Zawodnicy Stephana Antigi przegrali tylko 2-krotnie od grudnia 2018 roku. Lepsi okazali się siatkarze z Bełchatowa i Zawiercia. Warszawiacy pokonali za to m.in. ZAKSĘ, co 2-krotnie nie udało się Jastrzębianom. Podopieczni Roberto Santilliego chcąc powalczyć o bezpośredni awans do półfinału, czyli wyprzedzenie ONICO, muszą wygrać w Warszawie, a także pokonać w ostatniej kolejce GKS Katowice i liczyć na wpadkę stołecznego klubu. W innym wypadku Jastrzębski Węgiel będzie musiał walczyć w dodatkowej rundzie z 6. zespołem rundy zasadniczej.

PIĄTEK – 15 MARCA 2019

17:30 PlusLiga – 25. kolejka: CUPRUM LUBIN – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
PlusLiga – 25. kolejka: MKS BĘDZIN – CHEMIK BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 16 MARCA 2019

14:30 PlusLiga – 25. kolejka: GKS KATOWICE – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – 25. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 17 MARCA 2019

14:30 PlusLiga – 25. kolejka: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 25. kolejka: ONICO WARSZAWA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)