Ostatnia przed zimową przerwą kolejka Ligi Mistrzów EHF w nc+ i Eleven

10. kolejka Ligi Mistrzów będzie ostatnią serią gier rozgrywaną w tym roku. Polskie zespoły zmierzą się z rywalami z Węgier. Czeka nas wiele wspaniałych emocji.

Orlen Wisła Płock wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wicemistrzowie Polski ostatnio przez złą pierwszą połowę przegrali z Nantes. W drugiej odsłonie gry polski zespół nie dał rady dogonić Francuzów. Szanse Wisły na awans są znikome, gdyż najbliższy rywal Nafciarzy Pick Szeged przegrał ostatnio z Kristianstad. Co ciekawe, tydzień wcześniej wicemistrzowie Węgier pokonali Barcelonę. Pick w tabeli grupy A zajmuje 5. miejsce. W pierwszym meczu Pick pokonał Wisłę 33:27.

PGE Vive Kielce zagrało dość dobrze w starciu z Paris Saint Germain. Mistrzowie Polski przegrali, ale postawili duży opór faworytom. Teraz Vive także nie będzie faworytem. Veszprem sensacyjnie w ostatniej kolejce przegrało z Aalborgiem. Vive postara się wykorzystać obniżkę formy Madziarzy. Zwycięstwo nad Veszprem może przybliżyć mistrzów Polski nawet do 3. miejsca w grupie. Przypomnijmy, że w Kielcach padł remis.

Hitem kolejki będzie mecz we Flens Arenie. Derby Północy to wielkie święto niemieckiej piłki ręcznej. Faworytami starcia we Flensburgu będą gospodarzami, którzy są wiceliderami grupy B. THW Kiel po słabym początku sezonu awansowało już na 4. pozycję w grupie. Mecze Flensburga z Kilonią zazwyczaj były wyrównane i teraz może być podobnie.

Rhein Neckar Loewen wciąż liczy się w walce o 2. miejsce w grupie A. W rywalizację za plecami Vardaru oprócz Lwów wmieszane są Barcelona i Nantes. Mistrzowie Niemiec w ostatniej kolejce zremisowali z Vardarem. Teraz Lwy nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż zwycięstwo nad Zagrzebiem. Chorwaci raczej nie mają szans na wyjście z grupy, ale tanio skóry nie sprzedadzą.

ŚRODA – 29 LISTOPADA 2017

18:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: RK PPD ZAGRZEB – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Krzysztof Bandych – Tomasz Rosiński

19:25 
Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: SG FLENSBURG-HANDEWITT – THW KIEL na żywo
Ipla
Komentarz w nSport+: Piotr Karpiński – Michał Matysik

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2017

15:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: MOL-PICK SZEGED – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo
Ipla

17:55 
Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: TELEKOM VESZPREM – PGE VIVE KIELCE na żywo
Ipla

About Kamil Karczmarek