Ostatnie Troyes podejmuje lidera. 30. kolejka Ligue 1 w Eleven

Czas na 30. kolejkę francuskiej Ligue 1. W tej serii gier transmisje na żywo przeprowadzone zostaną ze stadionów w Monaco i Troyes. Kolejkę rozpoczniemy konfrontacją w Monaco. Miejscowa ekipa podejmie Stade Reims. Faworytami spotkania są gospodarze, którzy zajmują drugą pozycję […]

Czas na 30. kolejkę francuskiej Ligue 1. W tej serii gier transmisje na żywo przeprowadzone zostaną ze stadionów w Monaco i Troyes.

Kolejkę rozpoczniemy konfrontacją w Monaco. Miejscowa ekipa podejmie Stade Reims. Faworytami spotkania są gospodarze, którzy zajmują drugą pozycję do pierwszego PSG, do którego tracą jednak aż 23 punkty. Co ciekawe punktowo bliżej im do ich najbliższego rywala, siedemnastego Reims niż do lidera. Do ekipy gości Monakijczycy tracą 19 punktów, czyli cztery mniej niż do Mistrzów Francji. Niedzielne zmagania rozpoczniemy od konfrontacji właśnie Paryżan, którzy jadą na stadion ostatniego Troyes. Beniaminek przez 29 kolejek uzbierał zaledwie 14 oczek, wygrywając zaledwie dwa razy. Paryżanie zaś w ostatnim czasie chyba bardziej skupiają się na Lidze Mistrzów. W ostatnich pięciu meczach podopieczni Laurenta Blanca zanotowali pierwszą (!) porażkę w sezonie z Lyonem 1:2, dwukrotnie zremisowali (z Montpellier i Lille 0:0) i dwa razy wygrali. W tej kolejce Paryżanie prawdopodobnie zanotują 24 wygraną w tym sezonie, bo nic nie wskazuje na to, aby Troyes miało pokrzyżować plany rywalom.

Kolejkę zakończymy spotkaniem Stade Rennes-Lyon, który obejrzymy niestety tylko w retransmisji.

pasek2

PIĄTEK – 11 MARCA 2016

20:25 Ligue 1 – 30. kolejka: AS MONACO – STADE REIMS na żywo
Eleven

NIEDZIELA – 13 MARCA 2016

13:55 Ligue 1 – 30. kolejka: TROYES – PARIS SAINT-GERMAIN na żywo
Eleven

22:30 Ligue 1 – 30. kolejka: STADE RENNES – OLYMPIQUE LYON premiera.200
Eleven
pasek2

About Mateusz Ciećwierz