1. dzień Mundialu: otwarcie Mistrzostw Świata na Łużnikach i w TVP

Rozpoczynamy trwający ponad 4 tygodnie spektakl zwany piłkarskimi Mistrzostwami Świata. Pierwszego dnia turnieju na moskiewskich Łużnikach rozegrany zostanie mecz otwarcia. Czy Rosjanie podtrzymają 88-letnią tradycję? Wyremontowane Łużniki ugoszczą w tym roku nie tylko mecz otwarcia, ale również jeden z półfinałów […]

Rozpoczynamy trwający ponad 4 tygodnie spektakl zwany piłkarskimi Mistrzostwami Świata. Pierwszego dnia turnieju na moskiewskich Łużnikach rozegrany zostanie mecz otwarcia. Czy Rosjanie podtrzymają 88-letnią tradycję?

Wyremontowane Łużniki ugoszczą w tym roku nie tylko mecz otwarcia, ale również jeden z półfinałów i finał turnieju. Na początek Mundialu zaprezentują się zespoły Rosji oraz Arabii Saudyjskiej. Gospodarze mają przed sobą trudne zadanie, ponieważ w tym roku nie spisują się najlepiej. Po marcowych porażkach z wysoko notowanymi rywalami – Francją i Brazylią, w maju i czerwcu na Sborną czekali łatwiejsi rywale. Zawodnicy Stanisława Czerczesowa zawiedli. Jeszcze w maju przegrali z Austrią, a w próbie generalnej tylko zremisowali z Turcją. Rosjanie mają szansę podtrzymać 88-letnią tradycję. Od samego początku Mistrzostw Świata gospodarz imprezy (czy też dwaj gospodarze w 2002 roku) nie przegrywali swoich pierwszych spotkań na turnieju. Wydaje się, że Rosjanie na początek mają teoretycznie najłatwiejszego rywala w grupie. Ekipa z Arabii Saudyjskiej w ostatnich latach słabo spisuje się w mistrzostwach kontynentalnych. Zarówno w 2011, jak i w 2015 roku nie wyszli z grupy. Z kolei na Mundial – podobnie jak Polska – zakwalifikowali się po dwunastu latach, ustępując w swojej grupie eliminacyjnej tylko Japonii. Rywale Rosjan w tym roku zagrali aż dziewięć spotkań. Wygrali trzy z nich – przeciwko Mołdawii, Algierii i Grecji. Ostatnio nieznacznie ulegli Niemcom i Włochom, co może oznaczać dla podopiecznych Stanisława Czerczesowa trudną przeprawę.

pasek2

CZWARTEK – 14 CZERWCA 2018

14:15 Magazyn PROSTO Z MUNDIALU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:00 
Mistrzostwa Świata 2018: STUDIO MUNDIAL na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:00 
Mistrzostwa Świata 2018, Moskwa, Rosja – grupa A: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:30 
Mistrzostwa Świata 2018, Moskwa, Rosja: CEREMONIA OTWARCIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:45 Mistrzostwa Świata 2018, Moskwa, Rosja – grupa A: ROSJA – ARABIA SAUDYJSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jacek Laskowski – Radosław Gilewicz (z Moskwy)

19:00 
Mistrzostwa Świata 2018, Moskwa, Rosja – grupa A: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)