Panczeniści wracają do Heerenveen, ostatni przystanek przed Mistrzostwami Świata

Po raz drugi w tym sezonie najlepsi panczeńiści zawitają do Heerenveen, gdzie na słynnym lodowisku Thialf rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Podobnie, jak zeszłotygodniowy Puchar Świata w Hamar program zawodów będzie nieco okrojony. W Norwegii prym […]

Po raz drugi w tym sezonie najlepsi panczeńiści zawitają do Heerenveen, gdzie na słynnym lodowisku Thialf rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Podobnie, jak zeszłotygodniowy Puchar Świata w Hamar program zawodów będzie nieco okrojony. W Norwegii prym wiedli przede wszystkim specjaliści od dłuższych dystansów. Tym razem głównymi aktorami powinni być sprinterzy, gdyż w Heerenveen rozegrane zostaną po dwa biegi na dystansie 500 i 1000 metrów. Zawody śledzić będzie można za pośrednictwem Polsatu Sport Extra.

Nadchodzący Puchar Świata będzie próbą generalną przed zbliżającymi się mistrzostwami świata na dystansach, które również zostaną w Heereenveen. Jednocześnie będą to kwalifikacje do mistrzostw świata w wieloboju sprinterskim. Z największą uwagą i nadzieją obserwować będziemy starty Artura Wasia. Trenujący pod okiem Jeremy Wotherspoona Polak rewelacyjnie spisywał się na grudniowych zawodach cyklu, kiedy to po każdym ze swoich startów Polak meldował się na podium (w tym dwukrotnie był najlepszych w Berlinie). Na jednego z największych rywali Polaka wyrasta Pawel Kuliżnikow. Wracający po dyskwalifikacji za doping Rosjanin jest liderem klasyfikacji najkrótszego obecnie rozgrywanego dystansu i jest faworytem nie tylko holenderskiego Pucharu, ale także Mistrzostw Świata. Nie można, oczywiście zapominać o Koreańczyku Mo- Tae Bumie czy znakomitych Holendrach (m.in Jan Smeekens czy bracia Mulderowie), którzy będą chcieli się jak najlepiej zaprezentować przed swoją publicznośćią. Ciekawi również postawa Piotra Michalskiego i byłego mistrza świata juniorów Artura Nogala, którzy mają za sobą treningi w Akademii Łyżwiarstwa Szybkiego w Inzell.  Obydwóch tych zawodników zdołało zakwalifikować się do Mistrzostw Świata na dystansach, więc start na tutejszej ułatwi im przygotwania do tej imprezy. Ponadto w skład kadry Biało-czerwonych na zawody Pucharu Świata weszli Konrad Niedźwiecki, Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Roland Cieślak oraz Aleksandra Goss, Urszula Włodarczyk, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak.

SOBOTA – 7 LUTEGO 2015

15:20 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 500m KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz: Marcin Lepa

15:50 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 500m MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz: Marcin Lepa

16:30 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 1000m KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz: Marcin Lepa

17:20 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 1000m MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz: Marcin Lepa

 

NIEDZIELA – 8 LUTEGO 2015

14:50 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 500m KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz w Polsat Sport Extra: Marcin Lepa

15:40 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 500m MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz w Polsat Sport Extra: Marcin Lepa

16:20 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 1000m KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz w Polsat Sport Extra: Marcin Lepa

17:10 Puchar Świata, Heerenveen, Holandia: 1000m MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz w Polsat Sport Extra: Marcin Lepa

About Bartosz Mierzwa