PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów hitem 1/4 finału Pucharu Polski. Na żywo aż trzy mecze!

Puchar Polski w siatkówce mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Dzisiaj odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe, a dwa z nich zapowiadają się arcyciekawie.  Zdecydowanym hitem tej fazy rozgrywek jest starcie niedawnych hegemonów polskiej siatkówki, PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. […]

Puchar Polski w siatkówce mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Dzisiaj odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe, a dwa z nich zapowiadają się arcyciekawie. 

Zdecydowanym hitem tej fazy rozgrywek jest starcie niedawnych hegemonów polskiej siatkówki, PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. Zdecydowanie lepiej w tym sezonie spisują się gospodarze, którzy starają się dotrzymywać kroku liderującej ZAKSIE. Bełchatowianie zawodzą jednak w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie przegrali dwa spotkania i ich szanse na wyjście z grupy są minimalne. Rzeszowianie nie mogą wygrać kilku meczów z rzędu, często notując zawstydzające wpadki. W PlusLidze plasują się w środku tabeli. Wydawało się, że po przyjściu nowego-starego trenera Asseco wreszcie wypracuje dobrą, równą i stabilną formę. Resovia wygrała trzy spotkania 3:0, ale w tę sobotę skompromitowała się w Kielcach, przegrywając z tamtejszym Effectorem 1:3 po katastrofalnej grze. W Bełchatowie to gospodarze będą faworytami.

Jeszcze ciekawiej powinno być na warszawskim Torwarze. ONICO zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Oba zespoły bardzo dobrze spisują się w PlusLidze. Nieco lepiej radzą sobie jednak Warszawianie, którzy wygrali kilka meczów z rzędu i zajmują wysokie trzecie miejsce. Jastrzębianie grają dobrze, ale nierówno. W ostatniej kolejce długo męczyli się z BBTS-em Bielsko Biała, żeby ostatecznie wygrać dopiero po tie-breaku. Wydaje się, że na Torwarze czeka na nas maraton, kto wie, czy nie pięciosetowy.

Dzisiaj ogłoszono również, że na stronie polsatsport.pl będzie można oglądać spotkanie drugoligowego APP Krispolu Września z dominatorem ligi ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Porażka gości byłaby jedną z największych sensacji w historii polskiej siatkówki.

ŚRODA – 10 STYCZNIA 2018

18:00 Puchar Polski – 1/4 Finału: PGE SKRA BEŁCHATÓW – ASSECO RESOCIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Ireneusz Mazur

18:00
Puchar Polski – 1/4 Finału: APP KRISPOL WRZEŚNIA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
PolsatSport.pl

20:30 
Puchar Polski – 1/4 Finału: ONICO WARSZAWA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Jerzy Mielewski – Wojciech Drzyzga

About Jakub Zegarowski