Pięciobój nowoczesny w Eurosporcie

Międzynarodowa Unia Pięcioboju Nowoczesnego poinformowała o podpisaniu umowy partnerskiej ze stacją Eurosport. W jej ramach europejski nadawca transmitować będzie najważniejsze imprezy w 2017 roku. Mowa o finałowych zawodach cyklu Pucharu Świata, które w czerwcu odbędą się w Wilnie, oraz mistrzostwach […]

Międzynarodowa Unia Pięcioboju Nowoczesnego poinformowała o podpisaniu umowy partnerskiej ze stacją Eurosport. W jej ramach europejski nadawca transmitować będzie najważniejsze imprezy w 2017 roku.

Mowa o finałowych zawodach cyklu Pucharu Świata, które w czerwcu odbędą się w Wilnie, oraz mistrzostwach świata seniorów, które w sierpniu rozegrane zostaną w Kairze. Impreza na Litwie pierwotnie miała się odbyć w uzdrowisku Druskienniki, jednak ze względu na wysokie prawdopodobieństwo niedoprowadzenia do końca budowy ośrodka sportowego w tym mieście finał Pucharu Świata przeniesiono do stolicy kraju.

Na antenie Eurosportu oglądać będziemy mogli najlepszych pięcioboistów na świecie. Zapewne w stawce obu imprez znajdzie się nasza brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro, Oktawia Nowacka. Sezon Pucharu Świata rozpocznie się za miesiąc w Los Angeles. W marcu zawody tego cyklu odbędą się w Kairze, a w maju dwukrotnie pięcioboiści zaprezentują się w Europie – w węgierskim Kecskemét oraz na terenie WOSiRu w Drzonkowie.

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota