Pierwsza korona Służewca w TVP Sport

W najbliższą niedzielę na Torze Służewiec odbędzie się klasyczna gonitwa o Nagrodę Rulera, w której wezmą udział trzyletnie klacze i ogiery. Rozgrywana na dystansie 1600 m gonitwa jest pierwszą wchodzącą w skład tzw. potrójnej korony. Pula nagród dla najszybszej piątki […]

W najbliższą niedzielę na Torze Służewiec odbędzie się klasyczna gonitwa o Nagrodę Rulera, w której wezmą udział trzyletnie klacze i ogiery. Rozgrywana na dystansie 1600 m gonitwa jest pierwszą wchodzącą w skład tzw. potrójnej korony. Pula nagród dla najszybszej piątki wynosi 70 tysięcy złotych, z czego 40 tysięcy zgarnia zwycięzca.

Faworyci do zwycięstwa w gonitwie mieli już szansę zaprezentować się w tym roku na tym dystansie – Nagrodę Strzegomia wygrał Velnelis przed Mourtajezem i Largo Forte. W gonitwie wezmą też udział najlepsi w Nagrodzie Mokotowskiej Bush Brave i Jules’ Dream, a także niezaliczani do faworytów Kurier, Magnetic, Blue Connoisseur oraz Incognito.

Poza Nagrodą Rulera w niedzielę na Służewcu odbędzie się siedem innych gonitw, w tym Nagroda Kabareta dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej. W tej gonitwie faworytką jest Shannon Queen, która zdominowała wyścigi ubiegłoroczne dla koni 3-letnich.

Zmagania na Służewcu na żywo relacjonować będzie TVP Sport.

NIEDZIELA – 21 MAJA 2017

15:10 Dzień na Wyścigach – Służewiec 2017: NAGRODA RULERA na żywo
sport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota