Pierwsza wiosenna kolejka Ekstraligi kobiet w TVP Sport i na Łączy Nas Piłka TV

Po zimowej przerwie wracają rozgrywki kobiecej Ekstraligi. W 12. kolejce jedno spotkanie pokaże TVP Sport, zaś w niedzielę transmisja odbędzie się na kanale Łączy Nas Piłka TV na Youtube. Ewolucja kobiecej Ekstraligi pędzi w zawrotnym tempie – po regularnych transmisjach […]

Po zimowej przerwie wracają rozgrywki kobiecej Ekstraligi. W 12. kolejce jedno spotkanie pokaże TVP Sport, zaś w niedzielę transmisja odbędzie się na kanale Łączy Nas Piłka TV na Youtube.

Ewolucja kobiecej Ekstraligi pędzi w zawrotnym tempie – po regularnych transmisjach na jesień w telewizji, od wiosny najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce będzie miała dedykowaną piłkę przygotowaną przez firmę Zina oraz oficjalnego dostawcę statystyk – Statscore, będące również tytularnym sponsorem Futsal Ekstraklasy. To wszystko pokazuje, że choć nadal brakuje dla naszej reprezentacji miejsca na wielkich turniejach, kobieca piłka w Polsce zaczyna czynić coraz większe kroki na drodze do równouprawnienia z męską.

W sobotę kibice będą mogli obejrzeć spotkanie GKS-u Katowice z Medykiem Polomarket Konin. Gospodynie do spotkania przystąpią w składzie bardzo zbliżonym do tego, którym na koniec jesieni jako jedyne odebrały punkty Czarnym Sosnowiec. Natomiast drużyna z Wielkopolski, która w poprzedniej dekadzie czterokrotnie zdobywała mistrzowski tytuł, przeszła gruntowną przebudowę składu – kontrakty rozwiązały Dominique Bond-Flasza, Gabriela Grzywińska i Nikol Kaletka. Ta pierwsza, która rozczarowała na jesień, wciąż szuka klubu, za to Kaletka swój dorobek bramkowy powiększać będzie walcząc o tytuł z Czarnymi, a Grzywińska jako pierwsza Polka trafiła do ligi rosyjskiej, gdzie występować będzie w Zenicie St. Petersburg. Cztery nowe zawodniczki zza granicy diametralnie zmieniają proporcje zawodniczek krajowych do zagranicznych w kadrze Medyka.

Transferowym hitem Ekstraligi okazał się powrót do rodzimej ligi Aleksandry Rompy. Prawa obrończyni zasiliła szeregi AP Lotosu Gdańsk, nie tylko zwiększając siłę drużyny z Pomorza, ale też zainteresowanie tegorocznym beniaminkiem. Na start wiosny Lotos czeka wyjazd do Bydgoszczy. Sportis KKP zajmuje ósme miejsce, zbierając punkty głównie na drużynach drugiej połowy tabeli, a do 1/8 finału Pucharu Polski awansował pokonując właśnie Lotos, 3:2, na koniec piłkarskiej jesieni. Właśnie to spotkanie będzie można obejrzeć na kanale Łączy Nas Piłka TV.

Liderki z Sosnowca wzmocnione wspomnianą Nikol Kaletką, ale osłabione kontuzją Dżesiki Jaszek i problemami Weroniki Zawistowskiej na start wiosny zagrają w Szczecinie z Olimpią – drużyną z dołu tabeli. Z kolei wicelider, TME UKS SMS Łódź, pozbawiony swojej liderki ataku, wicekrólowej strzelczyń jesieni, Pauliny Filipczak, walkę o obronę niespodziewanej medalowej pozycji zajmowanej na półmetku sezonu rozpocznie od wyjazdu do Krakowa na mecz z AZS-em UJ, siódmą drużyną jesieni. Dwie ekipy ze strefy spadkowej – ROW Rybnik i Rolnik Głogówek – zagrają za to na wyjeździe z odpowiednio czwartą i piątą drużyną tabeli – Śląskiem Wrocław oraz obrońcą tytułu i zarazem największą niespodzianką in minus jesieni, Górnikiem Łęczna.

SOBOTA – 6 MARCA 2021

13:40 Ekstraliga kobiet – 12. kolejka: GKS KATOWICE – MEDYK POLOMARKET KONIN 
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina (z Katowic)

NIEDZIELA – 7 MARCA 2021

12:00 Ekstraliga kobiet – 12. kolejka: SPORTIS KKP BYDGOSZCZ – AP LOTOS GDAŃSK

Komentarz: Hanna Urbaniak, Joanna Tokarska

About Wojciech Nowakowski