Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy

Po tygodniowej przerwie znów włączamy emocje związaną z Ligą Europy. Legia Warszawa po przegranym dwumeczu z Ajaxem musiała pożegnać się z tymi rozgrywkami. Nie oznacza to jednak końca emocji z związanymi z pucharem pocieszenia, jak w kulisach zwykło się mówić […]

Po tygodniowej przerwie znów włączamy emocje związaną z Ligą Europy. Legia Warszawa po przegranym dwumeczu z Ajaxem musiała pożegnać się z tymi rozgrywkami. Nie oznacza to jednak końca emocji z związanymi z pucharem pocieszenia, jak w kulisach zwykło się mówić o tej lidze. Szesnastka drużyn, które utworzyły 8 par, 9 marca zagra pierwsze swoje mecze. Eurosport, Canal+ oraz TVP będą na arenach, na których rywalizacja zapowiada się najciekawiej.

W lidze „Red Devils” znajdują się nadal poza miejscami gwarantującymi udział w europejskich pucharach. Może się jednak okazać, że taką przepustkę wywalczą sobie w Lidze Europy. Dla zwycięzcy jest przewidziane miejsce w Champions League. Manchester należy zaś do grona faworytów tych rozgrywek. Następny rywal FK Rostov po takiej sobie przygodzie z tą elitarną grupą, całkiem przywozicie poradziła sobie ze Spartą Praga, rywalem z 1/16 turnieju. Czy podobny poziom zaprezentują w konfrontacji z czołową drużyna Premier League?

Anderlecht niemal rzutem na taśmę uratował awans do 1/8 Ligi Europy. Gol w 90. minucie z Zenitem wywołał szał radości w obozach fanów belgijskiego klubu. Teraz Łukasz Teodorczyk i koledzy zagrają z Apoelem Nikozja, klubem który też nie miał łatwego zdania z Athletickiem Bilbao.

Pogromca Legii, zagra z Kopenhagą, Los oszczędził Holendrów, bo mogli trafić zdecydowanie gorzej. W tej parze są liderem.

Borussia wygrywając 4:2 z Fiorentiną we Florencji odrobiła jednobramkową stratę z pierwszego meczu. W następnej parze nie będą musieli daleko jechać do rywala. Nie będą musieli nawet opuszczać kraju. Schalke, na których teraz trafili pokonując 3:0 PAOK Saloniki a potem remisując 1:1 wywalczyła sobie grę w tej rundzie pucharu. Rywalizacja dwóch zespołów z Bundesligi jest jednym z hitów tej fazy pucharu.

Drugą najciekawszą parę stanowią Olympique Lyon i As Roma. Czwarta drużyna Ligue1 zagra z wiceliderem Serie A, której bramki strzeże Wojciech Szczęsny. Barw francuskiego klubu broni natomiast Maciej Rybus. Polak ostatnio nieczęsto przywdziewał jednak sportowy trykot. Czy podczas pucharowego pojedynku ten fakt ulegnie zmieni?