Pierwsze spotkania o medale PlusLigi w Polsacie Sport

Po emocjach związanych z półfinałami, czas na ostateczne rozstrzygnięcia w walce o medale PlusLigi. We wtorek i środę czekają nas pierwsze spotkania o brązowe i złote krążki. Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obroni tytuł Mistrza Polski? O 3. miejsce powalczą Jastrzębski Węgiel i Asseco […]

O 3. miejsce powalczą Jastrzębski WęgielAsseco Resovia Rzeszów. Dla podopiecznych Marka Lebedewa kończący się powoli sezon jest udany. Ekipa z Jastrzębia bardzo słabo zaprezentowała się w poprzednich rozgrywkach. Dlatego też awans do najlepszej czwórki już w kolejnym sezonie należy uznać za sukces. Jastrzębianie do samego końca fazy zasadniczej walczyli o 4. pozycję, którą ostatecznie udało się wywalczyć. W półfinałowym starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle nie mieli jednak żadnych szans, przegrywając wszystkie sześć setów. Znacznie więcej szans w rywalizacji o finał dawano Rzeszowianom. Ekipę Andrzeja Kowala stawiano w roli faworyta w dwumeczu ze Skrą Bełchatów. Ostatecznie to jednak ekipa brązowych medalistów z ubiegłych rozgrywek będzie miała szansę w tym roku powalczyć o złoto. Resovia – mimo kilku wpadek w rundzie zasadniczej – wywalczyła 2. miejsce, ustępując tylko obrońcom tytułu. W najważniejszych starciach – podobnie jak miało to miejsce w Lidze Mistrzów – musieli uznać wyższość rywali. Co ciekawe, w dwóch spotkaniach między tymi teamami w pierwszej fazie PlusLigi wygrywał Jastrzębski Węgiel.

źródło: SiatkarskaLigaTV Extra

Skra Bełchatów po słabym występie w siatkarskiej Lidze Mistrzów i wpadkach – nie tylko sportowych – w rozgrywkach ligowych nie była stawiana w roli głównego kandydata do gry w finale. W półfinałowej rywalizacji z Asseco Resovią Rzeszów wyżej stały akcje zespołu z Podkarpacia. Jednak siatkarze prowadzeni przez Philippe Blaina kapitalnie zaprezentowali się w Łodzi podczas pierwszego spotkania, wygrywając 3:0. Rewanż w Rzeszowie był zdecydowanie bardziej wyrównany. Zwycięstwo w dwóch setach pozwoliło Skrze na awans do finału po trzech latach przerwy. Gdy po raz ostatni grali o złoto, zakończyło się to sukcesem. Czy tak będzie również tym razem? Z kolei ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stoi przed szansą wywalczenia drugiego z rzędu tytułu Mistrza Polski oraz skompletowania dubletu. Podopieczni Ferdinando de Giorgi okazali się zdecydowanie najlepsi w fazie zasadniczej, zdobywając 77 punktów. Kędzierzynian nie powstrzymał również Jastrzębski Węgiel w półfinałowym dwumeczu. Obrońcy trofeum okazali się lepsi we wszystkich sześciu rozegranych setach. ZAKSA w połowie partii musiała gonić wynik, gdyż początki dwóch odsłon w Jastrzębiu oraz jednej w Kędzierzynie nie były najlepsze. Ostatecznie jednak udało się szybko dogonić rywali i wyjść na prowadzenie. Tym samym Mistrzowie Polski w pełni wywiązują się jak dotychczas z roli faworyta rozgrywek. Obie ekipy spotkały się w bieżących rozgrywkach już 3-krotnie. Co ciekawe, dwa razy górą byli Bełchatowianie, którzy wygrali obie ligowe potyczki. Natomiast ZAKSA pokonała Skrę jedynie w spotkaniu finałowym Pucharu Polski.

WTOREK – 18 KWIETNIA 2017

18:00 Plusliga – mecz o 3. miejsce: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)