Pierwsze zawody Tour de Ski w Lenzerheide w Eurosporcie 1 i TVP2

Biegaczki i biegacze narciarscy po przerwie świątecznej będą musieli się przygotować na największe wyzwanie sezonu 2015/16 . Dziesiąta edycja Tour de Ski potrwa od 1 do 10 stycznia. Gospodarzem pierwszych zawodów będzie szwajcarska miejscowość Lenzerheide. W tegorocznej edycji TdS zabraknie […]

Biegaczki i biegacze narciarscy po przerwie świątecznej będą musieli się przygotować na największe wyzwanie sezonu 2015/16 . Dziesiąta edycja Tour de Ski potrwa od 1 do 10 stycznia. Gospodarzem pierwszych zawodów będzie szwajcarska miejscowość Lenzerheide.

W tegorocznej edycji TdS zabraknie ubiegłorocznej triumfatorki, Norweżki Marit Bjørgen. Tym razem powodem nieobecności sześciokrotnej mistrzyni olimpijskiej jest urlop macierzyński, Bjørgen trzy dni temu urodziła syna. Gratulujemy i życzymy szybkiego powrotu na trasy narciarskie.

Faworytką zawodów jest Therese Johaug. Sprzyjać jej będzie korzystny kalendarz zawodów, który może pomóc zawodnikom preferującym styl klasyczny. W czołówce może zmieszać czterokrotna triumfatorka Tour de Ski, Justyna Kowalczyk. Należy również zwrócić uwagę na Norweżkę Ingvild Flugstad Østberg i liderkę klasyfikacji U-23, Szwedkę Stinę Nilsson, która jednak skupia się na sprinterskim PŚ i planuje wycofać się z Tour de Ski po czwartym etapie. Z powodów osobistych w zawodach nie zobaczymy 4. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Heidi Weng. Norweżka przeżywa obecnie kryzys psychologiczny.

Wśród panów bukmacherzy w roli zwycięzcy widzą Norwega Martina Johnsruda Sundby, który jest na jak najlepszej drodze do odniesienia kolejnego zwycięstwa w Pucharze Świata. O pierwszy triumf w Tour de Ski powalczy Petter Northug.

Transmisje cyklu w Eurosporcie1 i TVP2.

pasek2

PIĄTEK – 1 STYCZNIA 2016

15:40 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: STUDIO na żywo
TVP 2 HD

15:50 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN STYLEM DOWOLNYM na żywo
TVP 2 HDEurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 2 STYCZNIA 2016

12:45 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: STUDIO na żywo
TVP 2 HD

12:55 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: 15KM TECH. KLASYCZNĄ KOBIET na żywo
TVP 2 HDEurosport 1 HDEurosport Player

15:15 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: 30KM TECH. KLASYCZNĄ MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 3 STYCZNIA 2016

11:30 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: 10KM TECH. DOWOLNĄ MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

13:20 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: STUDIO na żywo
TVP 2 HD

13:30 Tour de Ski, Lenzerheide, Szwajcaria: 5KM TECH. DOWOLNĄ KOBIET na żywo
TVP 2 HDEurosport 2 HDEurosport Player
pasek2

About Sebastian Muraszewski

https://twitter.com/SMuraszewski