Pierwszy akord walki o diamenty – Mityng z Doha w Polsacie Sport

Sezon 2016 jest bardzo ważny dla lekkoatletów w racji na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Co roku najważniejszym cyklem królowej sportu jest cykl Diamentowa Liga rozgrywany na stadionach lekkoatletycznych całego globu. W tym sezonie bój o diamenty rozpoczną […]

Sezon 2016 jest bardzo ważny dla lekkoatletów w racji na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Co roku najważniejszym cyklem królowej sportu jest cykl Diamentowa Liga rozgrywany na stadionach lekkoatletycznych całego globu. W tym sezonie bój o diamenty rozpoczną zawody w Katarze.

Oczywiście lekkoatletyczne zmagania nie mogły obejść się bez Polaków. Najbardziej interesować nas będzie konkurs rzutu dyskiem z udziałem Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka, odpowiednio pierwszego i trzeciego dyskobola Mistrzostw Świata. W poprzednim sezonie Piotr Małachowski wygrał Diamentową Ligę, a diament przekazał na cel charytatywny. Mamy nadzieję, że do tego wspaniałego lekkoatlety i człowieka o wielkim sercu będzie należeć ten sezon Diamentowej Ligi oraz konkurs olimpijski. W pierwszyej konkurencji tegorocznej Diamond League czyli w pchnięciu kulą kobiet wystartuje Paulina Guba. W trójskoku o punkty walczyć będzie Anna Jagaciak, a w biegu na 800 metrów pobiegnie Sofia Ennaoui. W ostatnich zawodach dnia czyli sztafecie 4×400 metrów wystartują Polacy.

W punktu widzenia gospodarzy najciekawszy będzie skok wzwyż panów z Mutazem Essa Barshimem. Katarczyk będzie chciał zrewanżować się za porażkę na czempionacie w Pekinie Kanadyjczykowi Derekowi Druinowi oraz Chińczykowi Zhangowi Guoweiowi. Na bieżni Qatar Sports Club największa rywalizacja zanosi się w biegu na 400 metrów, którego pretendentami do triumfu są Lashawn Merritt, Isaac Makwala oraz Luguelin Santos. Poznamy także aktualnie najszybszą kobietę na świecie. Faworytkami na 100 metrów są Dafne Schippers i Veronica Campbell-Brown. Sprinterskim biegiem panów będzie rywalizacja na 200 metrów.

pasek2

PIĄTEK – 6 MAJA 2016

18:00 Diamentowa Liga, Doha, Katar: ZAWODY na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Przemysław Iwańczyk – Artur Partyka
pasek2

About Kamil Karczmarek