Pierwszy mecz płockiej Wisły w fazie pucharowej LM piłkarzy ręcznych w TSG FM

Po blisko miesięcznej przerwie na parkiety wraca najbardziej elitarna liga Europy piłkarzy ręcznych – Velux EHF Champions League. W fazie 1/8 finału wystąpią dwa polskie zespoły – Orlen Wisła Płock oraz Vive Tauron Kielce. Na pierwszy ogień w rywalizacji tej […]

Po blisko miesięcznej przerwie na parkiety wraca najbardziej elitarna liga Europy piłkarzy ręcznych – Velux EHF Champions League. W fazie 1/8 finału wystąpią dwa polskie zespoły – Orlen Wisła Płock oraz Vive Tauron Kielce. Na pierwszy ogień w rywalizacji tej fazy sprawdzą się piłkarze z Płocka, którzy podejmą utytułowany macedoński Vardar Skopje. Transmisja w sobotę o 20:40 w TSG FM.

Podopieczni Manolo Cadenasa planowo zajęli w swojej grupie 3. lokatę. Wszak było wiadomo, że Wisła, w  rywalizacji z najlepszą drużyną Europy – FC Barceloną oraz solidnym duńskim Koldingiem nie będzie faworytami. Jednak fantastyczne zwycięstwo w Płocku z hiszpańskim potentatem 34:31 zostanie na długie lata zapamiętane w Płocku. W innych meczach było bardzo różnie, bo poza takimi meczami, jak ten z Hiszpanami, zdarzyło się też potknięcie w spotkaniu z Flensburgiem, jednak końcowy bilans 6 zwycięstw, remisu i 3 porażek dało pewny awans i los przydzielił Płocczanom starcie z Vardarem Skopje. Do tego spotkania jednak Wisła wystąpi osłabiona – nie zagrają Adam Wiśniewski, Tiago Rocha i Miljan Pusica.

Vardar świetnie spisał się w rywalizacji grupy C, gdzie ograł wyraźnie Rhein Neckar Loewen i francuskie Montpelier kończąc rywalizację na drugim miejscu. 7 zwycięstw, remis i porażka to odrobinę lepszy wynik od wicemistrzów Polski, a osiągnięty w równie trudnej stawce. Na plus może zadziałać fakt, że Vardar w ostatnich tygodniach ma problemy ze zdrowiem swojego skrzydłowego Matjaza Brumena, który może nie być w pełni sił. Miejmy nadzieję, że zespół z Płocka postawi twarde warunki i na swoim terenie odniesie podobne zwycięstwo, jak z utytułowaną Barceloną. Na takie mecze czekamy!