Piłkarska majówka na sportowych antenach Polsatu

Pierwszy weekend maja nie dla wszystkich będzie czasem odpoczynku. Kibice w piłkarskich kanałach grupy Polsat zobaczą na żywo trzy transmisje. W czeskiej ekstraklasie rozpoczyna się runda finałowa. W pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej lider po części zasadniczej sezonu – SK Slavia […]

Pierwszy weekend maja nie dla wszystkich będzie czasem odpoczynku. Kibice w piłkarskich kanałach grupy Polsat zobaczą na żywo trzy transmisje.

W czeskiej ekstraklasie rozpoczyna się runda finałowa. W pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej lider po części zasadniczej sezonu – SK Slavia Praga zmierzy się z siódmym w tabeli Slovanem Liberec. Goście konfrontacji mają cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli zespołem Victorii Pilzno. Ekipa z Pragi po odpadnięciu z Ligi Europy może już skupić się tylko i wyłącznie na walce o Mistrzostwo Czech. Drużyna Slovana jest już spokojna o ligowy byt i może grać ostatnie mecze sezonu bez presji.

W amerykańskiej MLS czekają nas dwie transmisje. W sobotę na fotel lidera konferencji zachodniej spróbuje wskoczyć ekipa Los Angeles Galaxy. Ich rywalem będzie znajdujący się od początku sezonu w słabej formie New York Red Bulls. 

Serię porażek postarają się przerwać piłkarze Columbus Crew SC. Zadanie nie będzie należało do łatwych, gdyż ich rywalem będzie v-ce lider konferencji wschodniej – DC United. Oba zespoły dzielą jednak zaledwie cztery punkty w tabeli, na korzyść gospodarzy sobotniej konfrontacji.

SOBOTA – 4 MAJA 2019

19:55 1. Liga – grupa mistrzowska, 1 kolejka: FC SLOVAN LIBEREC – SK SLAVIA PRAGA na żywo
Ipla
Komentarz: Grzegorz Michalewski – Marcin Kalita

20:05 
Major League Soccer: NEW YORK RED BULLS – LOS ANGELES GALAXY na żywo
Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk

NIEDZIELA – 5 MAJA 2019

02:05 Major League Soccer: DC UNITED – COLUMBUS CREW SC na żywo
Ipla

About Piotr Dzierzgowski