Piłkarski weekend w sportowych kanałach Polsatu

W najbliższy weekend widzowie na sportowych antenach Polsatu zobaczą na żywo 5 spotkań. Pokazane zostaną 3 spotkania Eredivisie oraz 2 mecze czeskiej ekstraklasy. W piątek na na antenie Polsatu Sport Extra widzowie obejrzą mecz lidera Eredivisie – PSV Eindhoven z zespołem znajdującym […]

W najbliższy weekend widzowie na sportowych antenach Polsatu zobaczą na żywo 5 spotkań. Pokazane zostaną 3 spotkania Eredivisie oraz 2 mecze czeskiej ekstraklasy.

W piątek na na antenie Polsatu Sport Extra widzowie obejrzą mecz lidera Eredivisie – PSV Eindhoven z zespołem znajdującym się na 12. miesjcu w ligowej tabeli, czyli SBV Excelsior. W ostatniej kolejce obecny mistrz Holandii poniósł swoją pierwszą porażkę w sezonie przerywając serię 13 meczów z rzędu ze zwycięstwem. Na pewno w najbliższym spotkaniu PSV będzie chciało wrócić na zwycięską ścieżkę. Drużyna z Rotterdamu zapewne będzie starała się nie dopuścić do tego, jednak faworytem jest oczywiście drużyna trenera Marka van Bommela.

W sobotę widzowie zobaczą 1 spotkanie ligi holenderskiej oraz 1 spotkanie czeskiej 1. Ligi. Tym meczem będzie starcie liderującej Slavi Praga z FK Mlada Boleslaw. Drużyna ze stolicy Czech prowadzi w tabeli z czteropunktową przewagą nad Viktorią Pilzno i jest naturalnie faworytem w starciu ze znajdującą się na 8. pozycji drużyną trenera Jozefa Webera. Mecz PEC Zwolle z Ajaxem Amsterdam będzie tego dnia jedyną trasmisją z holenderskiej Eredivisie. Zdecydowanym faworytem tego starcia będzie oczywiście drużyna trenra Erika ten Haga, która notuje serię 8 wygranych spotkań ligowych z rzędu i zajmuje 2. miejsce w tabeli, zaś PEC Zwolle jest na 14. pozycji.

W niedzielę o godzinie 11 widzowie będą mogli obejrzeć Cafe Futbol, czyli kultowy już magazyn piłkarski. Po południu natomiast będzie można obejrzeć spotkanie FC EmmenFeyenoord Rotterdam. Będzie to mecz drużyn znajdujących się odpowiednio na 15 i 3. miejscu w ligowej tabeli. Wydaje się, że drużyna z Rotterdamu odniesie zwycięstwo, jednak jak wiadomo w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Ostatnią weekendową transmisją będzie spotkanie czeskiej 1. ligi pomiędzy Spartą Praga a FK Teplice, które rozpocznie się o godzinie 17. Obie drużyny dzieli 12-punktowa różnica na korzyść drużyny z Pragi. Wydaje się, że zwycięsko z tego starcia wyjdzie Sparta, jednak jak najbardziej jest możliwe zdobycie 3 punktów przez FK Teplice, które powinno zainspirować się Slovackiem, które pokonało w ostatniej kolejce wyżej notowaną Spartę 2:1.

PIĄTEK – 7 GRUDNIA 2018

20:40 Eredivisie – 15. kolejka: PSV EINDHOVEN – SBV EXCELSIOR na żywo
Ipla

SOBOTA – 8 GRUDNIA 2018

16:55 1. Liga – 18. kolejka: SK SLAVIA PRAGA – FK MLADA BOLESLAW na żywo
Ipla

19:40 
Eredivisie – 15. kolejka: PEC ZWOLLE – AFC AJAX na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 25 LISTOPADA 2018

11:00 Magazyn CAFE FUTBOL na żywo
Polsat Sport HDIpla

14:25
Eredivisie – 15. kolejka: FC EMMEN – FEYENOORD na żywo
Ipla

16:55 
1. Liga – 16. kolejka: AC SPARTA PRAGA – FK TEPLICE na żywo
Ipla

About Michał Jeżewski