PlusLiga: Resovia górą w hicie 5. kolejki.

W hicie piątej serii gier Plus Ligi, która rozgrywana była w środku tygodnia, w środę ZAKSA Kędzierzyn Koźle podejmowała Asseco Resovię Rzeszów. Niespodziewanie szybko skończyło się spotkanie, które uznawane było za hit piątej serii gier Plus Ligi. Mimo kłopotów zespołu […]

W hicie piątej serii gier Plus Ligi, która rozgrywana była w środku tygodnia, w środę ZAKSA Kędzierzyn Koźle podejmowała Asseco Resovię Rzeszów.

Niespodziewanie szybko skończyło się spotkanie, które uznawane było za hit piątej serii gier Plus Ligi. Mimo kłopotów zespołu z Kędzierzyna Koźla na początku sezonu, kibice spodziewali się długiego i zacięte spotkania. Z planów niestety nic nie wyszło. Rzeszowianie pokonali ZAKSĘ w trzech setach, nie pozostawiając Kędzierzynianom żadnego punktu do ligowej tabeli. Komplet punktów wrócił z zawodnikami do Rzeszowa.

Dominacja Resovii nie była jednak druzgocąca od początku do końca spotkania. W pierwszym secie ZAKSA prowadziła już 20:16 jednak nie potrafiła utrzymać tej przewagi do końca seta. W drugiej partii również Kędzierzynianie prezentowali się całkiem dobrze, jednak ostatecznie tryumfowali Rzeszowianie 23:25. W trzecim secie gospodarzom już chyba zabrakło wiary w zwycięstwo i oddali seta do 18.

MVP spotkania wybrany został Rafał Buszek, który popisuje się bardzo dobrą formą na początku ligowego sezonu.

W tabeli po pięciu kolejkach na prowadzeniu Skra, która nie straciła punktu, Resovia zajmuje trzecią pozycję, ZAKSA jest na 10 pozycji.