Początek Raw Air w Oslo na antenach TVP 1 i Eurosportu 1

Druga edycja najbardziej intensywnego turnieju w skokach narciarskich rozpocznie się w weekend w Oslo. Przed finałem Pucharu Świata w Planicy, skoczkowie muszą zmierzyć się z dziesięciodniową rywalizacją, podczas której nie ma czasu na odpoczynek.  Najbliższe dni nie będą łatwe dla […]

Druga edycja najbardziej intensywnego turnieju w skokach narciarskich rozpocznie się w weekend w Oslo. Przed finałem Pucharu Świata w Planicy, skoczkowie muszą zmierzyć się z dziesięciodniową rywalizacją, podczas której nie ma czasu na odpoczynek. 

Najbliższe dni nie będą łatwe dla skoczków narciarskich. Począwszy od piątku, czeka ich dziesięć dni sportowych zmagań. Wszystko zacznie się na Holmenkollen w Oslo, gdzie odbędzie się rywalizacja drużynowa i indywidualna. Pózniej zawodnicy przeniosą się kolejno do Lillehammer, Trondheim i Vikersund. W klasyfikacji turnieju uwzględniane będą wszystkie noty z kwalifikacji (nazywanych tutaj prologiem), zmagań indywidualnych oraz zespołowych.  Zwycięży ten, kto zachował najwięcej sił. Nie było to łatwe, bowiem trwający sezon jest jednym z najtrudniejszych w ostatniej dekadzie. Będą to również ważne konkursy w kontekście walki o Puchar Świata. Po zwycięstwie w Lahti przewagę nad Richardem Freitagiem powiększył Kamil Stoch. Obecnie Polak ma już 127. punktów więcej niż Niemiec. Inny Niemiec, Andreas Wellinger, traci do naszego reprezentanta 195. punktów. Jak stwierdził Stefan Horngacher, to właśnie Wellinger będzie najgrozniejszym rywalem Stocha do końca sezonu.

Pierwszą edycję norweskich zmagań wygrał Stefan Kraft. Drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch, tracąc do lidera 25,5 punktu. Trener Stefan Horngacher nie zaskoczył składem, który będziemy oglądać w zbliżającym się turnieju. W Raw Air skakać będzie szóstka powoływana od początku sezonu: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Jakub Wolny.

pasek2

PIĄTEK – 9 MARCA 2018

19:30 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 10 MARCA 2018

16:30 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: STUDIO na żywo


17:00 
Puchar Świata, Oslo, Norwegia: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo
*(od 17:15 także w Eurosport 1 HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 11 MARCA 2018

14:05 Puchar Świata, Oslo, Norwegia: STUDIO na żywo


14:20 
Puchar Świata, Oslo, Norwegia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk