Podbeskidzie – Stal w Polsacie Sport

We wtorek dojdzie do zaległego spotkania NICE 1. Ligi, a zmierzą się w nim Podbeskidzie Bielsko-Biała ze Stalą Mielec. Stal wygrała ostatni mecz 2-1 z Ruchem, po golu Mateusza Gancarczyka w ostatnich minutach. To zwycięstwo pozwoliło awansować im na 8. […]

We wtorek dojdzie do zaległego spotkania NICE 1. Ligi, a zmierzą się w nim Podbeskidzie Bielsko-Biała ze Stalą Mielec.

Stal wygrała ostatni mecz 2-1 z Ruchem, po golu Mateusza Gancarczyka w ostatnich minutach. To zwycięstwo pozwoliło awansować im na 8. pozycję, a ich przewaga nad strefą spadkową to 6 punktów. O jedno oczko więcej tracą do 2. miejsca, lecz awansu po Stali w tym sezonie raczej nie ma się co spodziewać. Trener Stali – Zbigniew Smółka nie będzie mógł skorzystać we wtorkowym spotkaniu z Przemysława Lecha. Podstawowy pomocnik mieleckiego zespołu doznał kontuzji w meczu z Ruchem i jego nieobecność na boisku może być widoczna. Podbeskidzie prezentuje się solidnie na własnym terenie. W 8 meczach zdobyli 16 punktów, a dodając do tego spotkania wyjazdowe, zajmują 11. miejsce z 2-punktową stratą do wtorkowego rywala. W ostatniej kolejce zakończyli serię 5 meczów bez zwycięstwa ( 2 porażki i 3 remisy) pokonując Chrobrego Głogów 1-0. Zwycięstwo z czołowym zespołem ligi może przynieść zawodnikom wiele pewności siebie przed meczem z kolejnym wyżej sklasyfikowanym rywalem.