Podróż do Kolumbii i Paragwaju. 3. kolejka Copa Libertadores w Sportklubie

Dwa spotkania 3. kolejki Copa Libertadores zaprezentuje nam telewizja Sportklub. Najpierw wybierzemy się do Kolumbii, gdzie tamtejszy Indepediente Santa Fe podejmie Santos FC, a następnie udamy się w podróż do Paragwaju, gdzie Guarani zmierzy się z Gremio Porto Alegre o […]

Dwa spotkania 3. kolejki Copa Libertadores zaprezentuje nam telewizja Sportklub. Najpierw wybierzemy się do Kolumbii, gdzie tamtejszy Indepediente Santa Fe podejmie Santos FC, a następnie udamy się w podróż do Paragwaju, gdzie Guarani zmierzy się z Gremio Porto Alegre o prym w grupie 8. 

Santos FC już od wielu lat dysponuje potencjałem piłkarskim, który predestynuje ich do walki o najwyższe cele w Copa Libertadores. Rzeczywistość bywa jednak dla klubu z Brazylii brutalna, bowiem już od dłuższego czasu nie mogą sięgnąć po to trofeum. Jest szansa, że tym razem będzie inaczej, bowiem Santos bardzo dobrze rozpoczął tegoroczne rozgrywki. 4 punkty w dwóch meczach i pierwsze miejsce w grupie 2., muszą napawać optymizmem. Teraz przed chłopakami z Brazylii trudny wyjazd do Kolumbii na mecz z Indepediente Santa Fe. Zespół z Kolumbii zajmuje drugą lokatę w tabeli i na pewno będzie chciało powalczyć o kolejne ważne punkty w kontekście awansu. Nie będzie jednak to rzeczą prostą, chociaż piłka ligowa w kraju Jamesa Rodrigueza z roku na rok prezentuje coraz wyższy poziom.

Ciekawie powinno być też w innym spotkaniu Copa Libertadores. Guarani podejmie Gremio Porto Alegre, a zwycięzca tej rywalizacji już prawie na pewno zagra w kolejne rundzie północnoamerykańskiej Ligi Mistrzów. Oba zespoły wygrały dwa wcześniejsze spotkania i teraz między sobą zadecydują, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Faworytami są goście, którzy wywodzą się z lepszej ligi i mają o wiele większe doświadczenie w tych rozgrywkach. Guarani jest na razie rewelacją rozgrywek, ale nie można zapominać, że wywodzi się z ligi Paragwaju, która do najmocniejszych nie należy. Trzeba jednak pamiętać, że gospodarze przystąpią do tego meczu napakowani i pełni wiary w sukces, więc tutaj każdy wynik jest możliwy.

CZWARTEK – 20 KWIETNIA 2017

02:45 Copa Libertadores – grupa 2: INDEPEDIENTE SANTA FE – SANTOS FC na żywo
Sportklub

PIĄTEK – 21 KWIETNIA 2017

02:45 Copa Libertadores – grupa 8: GUARANI FC – GREMIO PORTO ALEGRE na żywo
Sportklub

About Jakub Zegarowski