Pole position dla Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył w sesji kwalifikacyjnej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix San Marino. Sporą niespodzianką jest słaby występ mistrza świata Marca Marqueza. Jorge Lorenzo po zwycięstwie w kwalifikacjach na torze Misano został czwartym w tym […]

Jorge Lorenzo po zwycięstwie w kwalifikacjach na torze Misano został czwartym w tym sezonie motocyklistą z Hiszpanii, który zgarnął pole position. Wcześniej sztuki tej dokonali Marc Marquez – 10 razy, Dani Pedrosa i Aleix Espargaro – po jednym razie.

Motocyklista Yamahy ustawi się na pierwszym polu startowym po raz 31. w karierze. Z kolei po raz drugi w tym roku w pierwszym rzędzie znajdzie się miejsce dla Andrei Iannone. Włoch w sobotnich kwalifikacjach pokonał różnicą ledwie 0,013 sekundy swojego rodaka Valentino Rossiego.

Niespodzianką, a wręcz sensacją było czwarte miejsce Marca Marqueza. Obrońca mistrzowskiego tytułu po raz pierwszy od 24 Grand Prix nie znajdzie się pierwszej linii niedzielnego wyścigu.

Tytułu wywalczonego przed rokiem w GP San Marino broni Jorge Lorenzo. Zdobywca pole position wygrał trzy ostatnie edycje wyścigów MotoGP w regionie Emilia-Romania.