Półfinały Serie A1 w Polsacie Sport Extra i nSport+

W Wielkim Tygodniu we Włoszech rozpoczną się spotkania półfinałowe siatkarskiej Serie A1. Polsat Sport Extra pokaże dwa pojedynki w rywalizacji mężczyzn, a nSport+ trzy w lidze kobiet. Pierwsza transmisja we wtorek. W rywalizacji mężczyzn w grze o medale pozostały trzy […]

W Wielkim Tygodniu we Włoszech rozpoczną się spotkania półfinałowe siatkarskiej Serie A1. Polsat Sport Extra pokaże dwa pojedynki w rywalizacji mężczyzn, a nSport+ trzy w lidze kobiet. Pierwsza transmisja we wtorek.

W rywalizacji mężczyzn w grze o medale pozostały trzy zdecydowanie najlepsze drużyny fazy zasadniczej – Sir Safety Conad PerugiaItas TrentinoCucine Lube Civitanova. Stawkę uzupełnił Azimut Leo Shoes Modena. Tym samym w jednej z par będziemy mieli pojedynek polskich przyjmujących – ekipa z Perugii z Wilfredo Leonem w składzie zmierzy się z drużyną z Modeny, w której występuje Bartosz Bednorz. Obie ekipy w I fazie rozgrywek rozdzieliło aż 18 punktów na korzyść Sir Safety Conad, co każe w tym zespole upatrywać faworyta tej rywalizacji. Obie ekipy w tym sezonie spotkały się już 3-krotnie: dwa razy w lidze 3:1 wygrała ekipa z Perugii, która górą była także w półfinale Pucharu Włoch, gdy wygrała 3:0. W drugiej parze zabraknie polskich wątków, ale rywalizacja powinna być bardziej wyrównana. Zbliżony poziom obu ekip widać był w rundzie zasadniczej, gdy różnica wyniosła zaledwie punkt na korzyść drużyny z Trento. Podobnie jak w przypadku rywalizacji Perugii z Modeną, także Itas i Cucine już 3-krotnie w tym sezonie grali między sobą. Za każdym razem górą była drużyna z Civitanovy – 3:2 i 3:1 w lidze oraz 3:2 w półfinale Pucharu Włoch.

Również w rywalizacji kobiet w półfinałach zagrają cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Zespół Joanny Wołosz – Imoco Volley Conegliano, który wygrał pierwszą część sezonu, w półfinale zmierzy się z Saugella Team Monza. Obrończynie tytułu będą faworytkami w tej parze i patrząc na ich dyspozycję na przestrzeni całego sezonu, tylko kataklizm może odebrać im kolejny finał w bieżącym sezonie – po finale Pucharu Włoch (porażka z Novarą) i Ligi Mistrzów (mecz 18 maja z… Novarą). W drugiej parze faworytem będzie Igor Gorgonzola Novara, czyli drugi finalista Champions League i zdobywca Pucharu Włoch. Rywalem będzie Savino Del Bene Scandicci. Wicemistrzynie Włoch z Novary chcą w tym sezonie co najmniej powtórzyć ten wyczyn i są na dobrej drodze. Nie tylko na krajowym podwórku, ale również w Europie pokazują, że wspólnie z Imoco są najlepszymi zespołami. Savino będzie chciało sprawić niespodziankę i wywalczyć pierwszy w swojej krótkiej, 7-letniej historii awans do finału.

WTOREK – 16 KWIETNIA 2019

20:30 Serie A1 – 1/2 finału: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – AZIMUT LEO SHOES MODENA na żywo
Ipla

CZWARTEK – 18 KWIETNIA 2019

20:25 Serie A1 – 1/2 finału: SAVINO DEL BENE SCANDICCI – IGOR GORGONZOLA NOVARA na żywo

PIĄTEK – 19 KWIETNIA 2019

20:30 Serie A1 – 1/2 finału: CUCINE LUBE CIVITANOVA – ITAS TRENTINO na żywo
Ipla

SOBOTA – 20 KWIETNIA 2019

17:55 Serie A1 – 1/2 finału: IGOR GORGONZOLA NOVARA – SAVINO DEL BENE SCANDICCI na żywo

NIEDZIELA – 21 KWIETNIA 2019

20:25 Serie A1 – 1/2 finału: IMOCO VOLLEY CONEGLIANO – SAUGELLA TEAM MONZA na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)