Półfinały w NPLŻ

Która drużyna zajmie miejsce Unii Tarnów w żużlowej ekstralidze, a która powalczy w barażach z Falubazem Zieloną Górą? W ten weekend Nice Polska Liga Żużlowa rozegra pierwsze mecze półfinałowe będące pierwszym krokiem do poznania odpowiedzi na postawione wcześniej pytania. Runda […]

Która drużyna zajmie miejsce Unii Tarnów w żużlowej ekstralidze, a która powalczy w barażach z Falubazem Zieloną Górą? W ten weekend Nice Polska Liga Żużlowa rozegra pierwsze mecze półfinałowe będące pierwszym krokiem do poznania odpowiedzi na postawione wcześniej pytania. Runda zasadnicza za nami. Do kolejnej fazy weszły Lokomotiv Daugavpils, Motor Lublin, Start Gniezno i ROW Rybnik. Pierwsze mecze z udziałem tych drużyn w piątek i niedziele.

Z przebiegu 14 kolejek żużlowej 1. Ligi trudno wyobrazić można by sobie bardziej zacięte pary półfinałowe. Lublinianie wyjadą znowu na Łotwę z celem aby powtórzyć wynik z 6 maja br. Wówczas zwycięzca rundy zasadniczej wygrał z Lokomotivem 48:42. Teraz dzień przed wyjazdem na trudny teren Lublinianie rozegrają zaległe spotkanie z Orłem Łódź. Z pewnością będzie to dobry trening przed najważniejsza częścią żużlowego sezonu. Jak trudno będzie Polakom powtórzyć sukces z 5. kolejki niech posłuży przykład Startu Gniezno, który na zakończenie rundy przegrał na Łotwie 11 punktami.

I to nie jest zbyt optymistyczny prognostyk dla fanów z pierwszej stolicy Polski. Start długo zajmował fotel wicelidera, aby w końcówce oddać miejsce Rybnikowi. Ta zamiana miejsc skutkuje pewnym handicapem dla ROW – u. Mecz rewanżowy „Rekiny” rozegrają u siebie. Choć przeszłość pokazała, że na tym etapie rozgrywek przewaga własnej nawierzchni zbyt wiele nie daje to jednak lepiej jechać spotkanie z perspektywą rewanżu przed własną publicznością, niż obcą. A w rundzie zasadniczej przypomnijmy, ROW w Gnieźnie minimalnie przegrał 45:44 ale u siebie wygrał stosunkiem 68:22.

PIĄTEK – 31 SIERPNIA 2018

17:45 Nice 1. liga żużlowa – PLAY – OFF: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:00 Nice 1. liga żużlowa – 12. kolejka: LOKOMOTIV DAUGAVPILS – SPEED CAR MOTOR LUBLIN na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 2 WRZEŚNIA 2018

14:30 Nice 1. liga żużlowa – play-off: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla

14:40 Nice 1. liga żużlowa – play-off: CAR GWARANT START GNIEZNO – ROW RYBNIK na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Michał Lewandowski