Bartłomiej Rabij

BARTŁOMIEJ RABIJ – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje na stronie sport.tvp.pl i współpracuje ze Sportklubem.

Życie prywatne
Bartłomiej Rabij interesuje się ekonomią, polityką, kulturą i piłką nożną. Lubi także czytać analizy zjawisk socjologicznych. Jako nastolatek próbował pisać. Później zajmował się innymi zawodami, niezwiązanymi z dziennikarstwem. Jako dorosły facet wrócił jednak do swojego ulubionego zajęcia. Interesuje się piłką latynoską, co w głównej mierze zawdzięcza ojcu, który był kibicem Brazylii. Założył blog brasileirao.blox.pl.

Sportklub
Pierwszym meczem skomentowanym przez Bartłomieja Rabija było spotkanie 2. Bundesligi, MSV Duisburg – FC Norymberga. Do tej stacji trafił dzięki jednemu z pracowników Sportklubu. Od dawna interesował się piłką latynoską, a praca w tej telewizji zapewniła mu komentowanie ligi brazylijskiej i argentyńskiej. Na początku przygody Rabij zajmował się także Bundesligą i 2. Bundesligą. W czasie pracy w SportKlubie miał okazję relacjonować mecze Pucharu Hiszpanii, Pucharu Anglii, argentyńskiej Primera Division i belgijskiej Jupiler League. Obecnie relacjonuje Copa Libertadores. Udziela się też jako w lektor w magazynach.

sport.tvp.pl (2016)
W 2016 roku zaczął współpracę z portalem sport.tvp.pl, na którym pisze felietony. W TVP współkomentował mecze Copa America oraz komentował mecze Igrzysk Olimpijskich 2016.

About the Author