Przemysław Pełka

PRZEMYSŁAW PEŁKA – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 12 listopada 1978 roku w Pszczynie. Obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+.

Przemysław Pełka

Polsat (2002 – czerwiec 2012)
W 2002 roku Pełka związał się z Polsatem. Początkowo pracował przy meczach hokeja na lodzie. Później komentował także mecze piłki nożnej. W ostatnim czasie pobytu w Polsacie relacjonował polską Ekstraklasę i holenderską Eredivisie. Okazjonalnie komentował także mecze piłki ręcznej. Dla „słonecznej” stacji komentował również Mistrzostwa Świata 2006 i Euro 2008. Większą uwagę przykłuł na siebie komentując w fenomenalny sposób mecz Pucharu UEFA, w którym mierzyły się Fulham FC i Odense. W 2011 roku był sprawozdawcą finału Ligi Europy, który komentował wraz z Romanem Kołtoniem.

Canal+/nc+ (lipiec 2012 – obecnie)
Przemysław Pełka w nc+ zajmuje się piłką nożna. Komentuje mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ekstraklasy, angielskiej Premier League i niemieckiej Bundesligi. Po przyjściu do Canal+ komentował także hiszpańską La Ligę. Specjalizuje się również w hokeju na lodzie. Pod koniec 2012 roku przeżył osobistą tragedię – stracił nogę. Wrócił jednak do swojego zawodu, za sprawą swoich fanów i bliskich, a także dzięki Canal+, który przeprowadził akcję „Wszyscy za jednego – Wspieramy Przemysława Pełkę”.


 foto: Zygmunt Wiśniewski (15/03/2015 z meczu Korona Kielce - Śląsk Wrocław)

About the Author