Robert Małolepszy

Robert Małolepszy – polski dziennikarz sportowy. Obecnie można go usłyszeć w TVP, Polsacie, nc+ i Sportklubie.

Życie prywatne
Robert Małolepszy pochodzi z Sochaczewa. Od małego interesował się tylko jedną dyscypliną – rugby. Uprawiał ten sport w lokalnym klubie, był nawet młodzieżowym reprezentantem polski. Uczestniczył też w młodzieżowych mistrzostwach świata. Studiował w Warszawie na tamtejszym AWF. Z tamtejszą drużyną był też pięciokrotnym mistrzem polski. Oprócz komentowania rugby, bardzo często udziela się przy organizacji meczów polskiej reprezentacji, często w roli spikera.

Eurosport
Robert Małolepszy do Eurosportu trafił prosto po epizodzie w Życiu Warszawy. Pierwszym meczem komentowanym przez niego było finałowe starcie Mistrzostw Świata w 1999. Po udanym debiucie, w stacji pozostał na dłużej, gdzie wraz z Andrzejem Kopytem komentował ligę francuską.

Canal+ / nc+
Robert Małolepszy w Canal+ pojawił się wraz z zakupem przez tą stację praw do pokazywania Pucharu 6 Narodów, w której grają najlepsze drużyny starego kontynentu. Obecnie także zajmuje się tymi rozgrywkami, a mecze relacjonuje wspólnie z Andrzejem Kopytem i Krzysztofem Serafinem.

TVP
Robert Małolepszy współpracuje z Telewizją Polską podczas niektórych gal bokserskich.

Sportklub / Fightklub
Ze Sportklubem Robert Małolepszy jest związany najdłużej, tak samo jak w przypadku poprzednich epizodów oczywiście komentował rugby wraz ze swoim przyjacielem Andrzejem Kopytem. Ale oprócz relacji z rugby, zajmuje się też boksem. Komentuje liczne walki bokserskie. To właśnie w tej stacji dostał szansę debiutu w roli komentatora walk bokserskich. W ostatnim czasie jest regularnym komentatorem włoskiej Serie A mężczyzn w siatkówce, którą komentuje wraz z Witoldem Romanem.

Orange sport
Robert Małolepszy w Orange sport komentował walki bokserskie oraz siatkówkę.

Polsat Sport
Małolepszy komentuje w Polsacie Sport gale bokserskie i międzypaństwowe mecze siatkówki.

About the Author

https://twitter.com/AddidasAdam