Tomasz Smokowski

TOMASZ SMOKOWSKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 25 maja 1973 w Warszawie.

Tomasz Smokowski

Życie prywatne
Tomasz Smokowski ma żonę i dwóch synów. Jak sam mówi, w wolnych chwilach uwielbia biegać w maratonach. Amatorsko trenuje też boks.

Praca reżysera
Redaktor Smokowski ma też za sobą debiut jako reżyser filmowy. Był twórcą filmu „W kadrze – Korea 2002”, który opowiadał o przygotowaniach i samym występie na 17. Mistrzostwach Świata w Korei Południowej i Japonii.

Canal+ / nc+ (1995 – 2017)
Tomasz Smokowski od początku swojej kariery związany był z Canal+. Na początku pracy w tej stacji był gospodarzem magazynu „1 na 1”, który obecnie prowadzi Marcin Rosłoń. Był prowadzącym program „Liga+ Extra” wraz z Andrzejem Twarowskim. Prowadził studio piłkarskiej Ligi Mistrzów. Komentował Ekstraklasę i Ligę Mistrzów UEFA. 4-krotnie zostawał uznawany za najlepszego komentatora w kraju. Oprócz piłki nożnej w tej stacji zajmował się też tenisem. W 2011 roku został szefem redakcji sportowej Canal+ Polska, a w 2013 roku objął to stanowisko na platformie nc+ (nSport/Canal+). Piastował je do 30 czerwca 2014 roku. Z redakcji nc+ odszedł po tym jak zdecydował się pracować na własny rachunek, decydując się wraz z Andrzejem Twarowskim na projekt internetowy.

About the Author