Polska – Litwa w ramach Rugby Europe Trophy w Polsat Sport News

Od kilku lat listopad w środowisku rugby poświęcony jest reprezentacjom. Tym razem będzie tak samo. Biało-czerwonych czeka kolejne spotkanie w ramach Rugby Europe Trophy. Transmisja z tego spotkania w Polsat Sport News HD. Cykl Rugby Europe Trophy to drugi poziom rozgrywkowy […]

Od kilku lat listopad w środowisku rugby poświęcony jest reprezentacjom. Tym razem będzie tak samo. Biało-czerwonych czeka kolejne spotkanie w ramach Rugby Europe Trophy. Transmisja z tego spotkania w Polsat Sport News HD.

Cykl Rugby Europe Trophy to drugi poziom rozgrywkowy na starym kontynencie. Jest to trzecia edycja tych rozgrywek po zmianie nazwy oraz formuły. W porównaniu do poprzedniej edycji do reprezentacji Polski, Holandii, Czech i Szwajcarii dołączyła Litwa oraz przegrany pary Portugalia/Rumunia. Obecny cykl wystartował pod koniec września, a zainaugurowało go spotkanie Czechy – Polska. Podopieczni Duaine Lindsay pokonali na wyjeździe faworyzowanych Czechów 41:22. Teraz naszą kadrę czeka teoretycznie łatwiejsze spotkanie. Ich najbliższym rywalem będą Litwini, którzy w tym sezonie debiutują w tych rozgrywkach. W razie zwycięstwa Polska Reprezentacja umocni się na pierwszym miejscu w grupie, przynajmniej do następnego spotkania. Polski szkoleniowiec będzie mógł skorzystać z najlepszych obecnie zawodników występujących na polskich boiskach. Nie zabraknie także silnych posiłków z Francji czy to z Anglii. Na mecz z Litwą stawią się Mateusz Bartoszek (SMRC Saint Médard) czy Kamil Bobryk (CS Vienne). Nie od dziś wiadomo, że domem polskich rugbistów jest Łódź, dlatego też mecz z Litwą rozegrany zostanie na stadionie Widzewa.

SOBOTA – 3 LISTOPADA 2018

18:00 Rugby Europe Trophy: POLSKA – LITWA na żywo
Ipla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam