Powrót eliminacji EURO 2021 – Czechy-Polska w TVP Sport

Po przerwie spowodowanej pandemią wracają eliminacje mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet. Podopieczne Miłosza Stępińskiego walkę o historyczny awans wznowią meczem wyjazdowym z Czeszkami. Ten mecz miał odbyć się już we wrześniu 2019 roku, jednak z powodu zatrucia pokarmowego w […]

Ten mecz miał odbyć się już we wrześniu 2019 roku, jednak z powodu zatrucia pokarmowego w ekipie naszych rywalek, został przełożony. Co ciekawe, pandemia nie spowodowała ponownej zmiany terminu tego spotkania i to właśnie w Chomutowie Polki zagrają po raz pierwszy od przerwania rywalizacji. W międzyczasie same mistrzostwa zostały przeniesione na 2022 rok.

Przeciwko Czeszkom Biało-Czerwone zagrają bez największej gwiazdy, Ewy Pajor. Królowa strzelczyń Bundesligi w związku z kontuzją kolana przeszła operację i na boisko wróci dopiero na wiosnę. Zabraknie również kontuzjowanej Dżesiki Jaszek, a także Eweliny Kamczyk, co mocno ogranicza pole manewru trenerowi Stępińskiemu. W kadrze nie ma też doświadczonej Katarzyny Daleszczyk, autorki jednego z trafień z Mołdawią. Wobec tego ciężar gry w ataku będą musiały wziąć na siebie Agnieszka Winczo oraz Nikola Karczewska. Możliwe, że szansę na debiut w reprezentacji otrzyma Paulina Filipczak, prowadząca w klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi (7 goli). W formacji defensywnej nie szykują się większe zmiany – numerem jeden między słupkami cały czas jest kapitan reprezentacji, Katarzyna Kiedrzynek, która w nowym sezonie klubowym „wygryzła” z bramki VfL Wolfsburg Friederike Abt.

Po trzech meczach – bezbramkowym z Hiszpankami i wygranymi po 5:0 z Azerkami i Mołdawiankami – Polki prowadzą w tabeli grupy D, mając lepszy bilans bramek od faworyzowanej ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. Awans na EURO wywalczą zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc, natomiast pozostałe sześć powalczy w barażu.