Premier League nadrabia zaległości

Znamy już mistrza, wicemistrza Premier League oraz spadkowiczów. Nie oznacza to jednak końca emocji, ponieważ ciągle toczy się walka o czołową czwórkę i grę w Lidze Mistrzów. Już dziś pierwsza odsłona tej batalii. Manchester City do zapewnienie sobie miejsca w […]

Znamy już mistrza, wicemistrza Premier League oraz spadkowiczów. Nie oznacza to jednak końca emocji, ponieważ ciągle toczy się walka o czołową czwórkę i grę w Lidze Mistrzów. Już dziś pierwsza odsłona tej batalii.

Manchester City do zapewnienie sobie miejsca w top four potrzebuje jeszcze czterech punktów, lub jednego w przypadku porażki Arsenalu. Dziś podopieczni Guardioli mogą wykonać ważny krok ku realizacji tego celu. Na Etihad Stadium przyjedzie 8. West Bromwich Albion, który gra już tylko o jak najwyższą pozycję na koniec rozgrywek. Jest to zaległe spotkanie 34. serii gier.

W środę swój mecz zagra z kolei druga ekipa z Manchesteru. United udadzą się na stadion Southampton, aby nadrobić zaległości z 28. kolejki. Podopieczni Jose Mourinho nie mają już szans na awans do czołowej czwórki i wszystkie swoje siły skupiają na Lidze Europy, gdzie w finale zmierzą się z Ajaxem Amsterdam. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewni im udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

W czwartek z kolei swoje zaległości z 34. kolejki nadrobią ustępujący mistrz oraz nowy wicemistrz Anglii. Drużyna Leicester, która w tym sezonie może najwyżej awansować do górnej połówki tabeli podejmie Tottenham.

WTOREK – 16 MAJA 2017

20:55 Premier League – 34. kolejka: MANCHESTER CITY – WEST BROMWICH ALBION na żywo

Komentarz: Marcin Rosłoń – Rafał Nahorny

ŚRODA– 17 MAJA 2017

20:40 Premier League – 28. kolejka: SOUTHAMPTON FC – MANCHESTER UNITED na żywo

CZWARTEK – 18 MAJA 2017

20:40 Premier League – 34. kolejka: LEICESTER CITY – TOTTENHAM HOTSPUR na żywo
CANAL+ Sport HD

About Mariusz Kus