Premier League: zwycięstwo mistrza na Villa Park!

W 7. kolejce Premier League zmierzyły się dwa zespoły, które bardzo dobrze rozpoczęły sezon. Zaskoczeniem jest przede wszystkim wysoka lokata Aston Villi, która z dziesięcioma oczkami zajmowała szóste miejsce. „The Citizens” zgromadzili o punkt więcej i są trzecią drużyną tabeli. […]

W 7. kolejce Premier League zmierzyły się dwa zespoły, które bardzo dobrze rozpoczęły sezon. Zaskoczeniem jest przede wszystkim wysoka lokata Aston Villi, która z dziesięcioma oczkami zajmowała szóste miejsce. „The Citizens” zgromadzili o punkt więcej i są trzecią drużyną tabeli. Mistrz Anglii nie błyszczy jednak tak, jak w ubiegłej batalii, co dla The Villans było dobrą wróżbą.

City

Od początku spotkania widzieliśmy dobre tempo i walkę obu drużyn o boiskową inicjatywę. W 11. minucie po zablokowanym strzale Sergio Aguero piłka trafiła do Aleksandara Kolarova. Serb uderzył piłkę, a ta po rykoszecie zatrzymała się na słupku bramki Brada Guzana. W kolejnych minutach to goście więcej grali piłką i przeważali. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli Sergio Aguero oraz Edin Dżeko. Wynik nie zmienił się, choć pierwsza połowa zdecydowanie dla podopiecznych Manuela Pellegriniego. Pokazuje to obraz gry oraz statystyki.

Na początek drugiej części gry oglądaliśmy po jednej sytuacji bramkowej dla każdej ze stron. Najpierw James Milner świetnie zagrał do Aguero, a Argentyńczyk trafił piłką w słupek. W odpowiedzi szansę miał Kieran Richardson, ale dobrze interweniował Joe Hart. Po mocnym początku zrobiło się spokojniej, widzieliśmy trochę niedokładności, ale momentami to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce. Z każdą minutą jednak to Manchester bardziej przejmował inicjatywę. Ze strony „Obywateli” okazję mieli David Silva, po raz kolejny Aguero, Fernando czy Frank Lampard.

I wreszcie to właśnie goście objęli prowadzenie. W 82. minucie będący w tym sezonie bez bramki, a nawet asysty Yaya Toure otrzymał piłkę przed polem karnym i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Guzana. 1:0 dla City! Goście jeszcze nie zdążyli ochłonąć, a sześć minut później było już 2:0. Tym razem piłkę przed polem karnym dostał Aguero i mając sporo miejsca uderzył bardzo mocno, a piłka wpadła do bramki obok prawego słupka. To była zabójcza końcówka mistrzów Anglii, którzy zgarnęli cenne trzy punkty na Villa Park.

Aston Villa – Manchester City 0:2 (0:0)