Premier Liha: Cenne zwycięstwo gospodarzy. Dynamo – Szachtar 1:0.

W 8. kolejce Premier Liha doszło do prawdziwego mecz na szczycie. Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, Dynamo pokonało Szachtar Donieck 1:0. Łukasz Teodorczyk, napastnik Dynama wszedł na murawę w 78. minucie. Obydwie ekipy próbowały tworzyć swoje sytuacje bramkowe, ale nie były w stanie […]

Obydwie ekipy próbowały tworzyć swoje sytuacje bramkowe, ale nie były w stanie zdobyć gola. Udało się to dopiero w 71. minucie, gdzie dobre dośrodkowanie Andriya Jarmolenki z rzutu rożnego wykorzystał Domagoj Vida i dał prowadzenie gospodarzom. Do końca spotkania nic ciekawego już się nie wydarzyło i Dynamo zdobyło bardzo cenne 3 punkty. Łukasz Teodorczyk wszedł na murawę w 78. minucie.

Dynamo Kijów – Szachtar Donieck 1:0 (0:0)
Domagoj Vida 71.

Dynamo: Rybka – Danilo, Vida, Dragović, Burda – Veloso (81` Rybalka), Sydorchuk, Yarmolenko, Belhanda, Lens (83` Gusev) – Kravets (78` Teodorczyk).

Szachtar: Kanibolockyj – Srna, Rakitskyi, Kucher, Shevchuk – Stepanenko, Ilsinho, Costa (81` Bernard), Teixeira, Taison (66` Fernando) – Adriano.

Żółte kartki: Kravets, Dragović, Sydorchuk, Yarmolenko – Srna, Shevchuk, Ilsinho, Teixeira, Adriano, Stepanenko.

Czerwona kartka: Vyacheslav Shevchuk (62` za drugą żółtą).

Sędziował: Yuri Mozharovskiy.