Przedświąteczny weekend z włoską siatkówką w Polsacie i nSport+

Tuż przed Bożym Narodzeniem we Włoszech rozegrana zostanie 11. kolejka kobiecej Serie A1 oraz 13. seria gier męskiej ligi włoskiej. W weekend zobaczymy łącznie trzy spotkania z Półwyspu Apenińskiego. W sobotę nSport+ pokaże starcie Pomi Casalmaggiore z Unet E-Work Busto Arsizio. W […]

Tuż przed Bożym Narodzeniem we Włoszech rozegrana zostanie 11. kolejka kobiecej Serie A1 oraz 13. seria gier męskiej ligi włoskiej. W weekend zobaczymy łącznie trzy spotkania z Półwyspu Apenińskiego.

W sobotę nSport+ pokaże starcie Pomi CasalmaggioreUnet E-Work Busto Arsizio. W zespole gospodyń zobaczymy Agnieszkę Kąkolewską. Polska środkowa zagrała dotychczas w dziewięciu pojedynkach ligowych. Dobra postawa daje jej aktualnie tytuł czwartej najlepiej punktującej zawodniczki w lidze na tej pozycji. W najbliższej kolejce liczymy na kolejny dobry występ Polki, która pomoże Pomi w poprawie dorobku punktowego. Z dotychczas zdobytymi 17 punktami zajmują 5. miejsce. Wiceliderem jest ekipa z Busto Arsizio, która doznała na razie tylko jednej porażki.

W niedzielę kanały sportowe Polsatu pokażą dwa pojedynki męskiej ligi. Na żywo będzie można obejrzeć starcie Top Volley LatinaKione Padova. Obie drużyny nie prezentują dotychczas najlepszej dyspozycji, co odbija się negatywnie na miejscach w tabeli. Gospodarze z dorobkiem 13 punktów zajmują 11. pozycję. Trzy miejsca wyżej znajduje się drużyna z Padwy, która uzbierała w 12 pojedynkach 18 „oczek”. W spotkaniu, które będzie retransmitowane Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem w składzie podejmie Revivre Axopower Milano. Dla lidera rozgrywek wcale nie musi to być łatwe spotkanie, bo drużyna z Mediolanu zajmuje 5. miejsce. Na ich niekorzyść jednak działa bilans meczów. Po 12 kolejkach mają tylko 6 zwycięstw. Dlatego też Perugia jest zdecydowanym faworytem tego starcia.

SOBOTA – 22 GRUDNIA 2018

20:25 Serie A1 – 11. kolejka: POMI CASALMAGGIORE – UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO na żywo

NIEDZIELA – 23 GRUDNIA 2018

18:00 Serie A1 – 13. kolejka: TOP VOLLEY LATINA – KIONE PADOVA na żywo
Ipla

22:00 Serie A1 – 13. kolejka: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – REVIVRE AXOPOWER MILANO 
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)