PŚ w bobslejach z Königssee na antenie Orange Sport!

Königssee będzie gospodarzem ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w bobslejach. Czołowi zawodnicy świata, oprócz o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej walczyć będą o potwierdzenie aspiracji przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.  Relacje z rywalizacji na niemieckim torze […]

Königssee będzie gospodarzem ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w bobslejach. Czołowi zawodnicy świata, oprócz o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej walczyć będą o potwierdzenie aspiracji przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.  Relacje z rywalizacji na niemieckim torze przeprowadzi Orange Sport. 

Najciekawiej sytuacja kształtuje się w rywalizacji dwójek kobiet, gdzie kanadyjska pilot Kaillie Humphries ma zaledwie 10 i 11 punktów przewagi nad dwiema załogami USA dowodzonymi przez Jamie Greubel i Elane Meyers. Rok temu zawody wygrała Kanadyjka, a zawodniczki z USA spisała się dosyć słabo (kolejno 11. i 8. miejsca). Zatem to Humphries wydaje się faworytką do końcowego tryumfu i obronienia kryształowej kuli.

W dwójkach panów sytuacja wydaje się dosyć klarowna.  Różnice w czołówce są dosyć znaczne i trudno przewidywać zmiany w czołowej trójce ( Steven Holcomb ma 77 punktów przewagi nad Szwajcarem Beat’em Hefti’m i 145 punktów nad Aleksandrem Zubkowem ). Przewaga Amerykanina jest w pełni zasłużona, w końcu wygrał pięć z siedmiu zawodów, które się dotychczas odbyły.

W męskich czwórkach zwycięstwo Niemca Maximiliana Arndt’a również nie ulega wątpliwości. Ciekawa walka zapowiada się natomiast o kolejne miejsca na podium. Nawet piąty w klasyfikacji rodak Arndt’a Thomas Florschütz ma szansę na wdrapanie się na któreś z pozostałych stopni podium. Z pewnością jednak plasujący się wyżej Zubkow, Holcomb i Kanadyjczyk Chris  Spring nie będą chcieli mu tego ułatwić i będą walczyć o obronienie swoich i zaatakowanie wyższych miejsc.

górny pasek

SOBOTA – 25 STYCZNIA 2014

11:50 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport
Komentarz: Paweł Ulbrych
pasek

NIEDZIELA – 26 STYCZNIA 2014

10:00 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: ŚLIZG KOBIET – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport
Komentarz: Grzegorz Pajda
pasek
11:15
 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport
Komentarz: Grzegorz Pajda
pasek
12:30
 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: ŚLIZG KOBIET – 2. ZJAZD na żywo
Orange Sport

Komentarz: Grzegorz Pajda
górny pasek

About Bartosz Mierzwa