Puchar Świata w biathlonie w Eurosporcie i na sportowych antenach Polsatu

Włoska Anterselva będzie gospodarzem ostatniego przed mistrzostwami Europy i mistrzostwami Świata etapu Pucharu Świata w biathlonie. Zawody w Południowym Tyrolu pokażą Eurosport oraz Polsat. W tym tygodniu zaplanowane są biegi indywidualne, masowe oraz sztafety. Ta pierwsza konkurencja daje nadzieję gospodarzom […]

Włoska Anterselva będzie gospodarzem ostatniego przed mistrzostwami Europy i mistrzostwami Świata etapu Pucharu Świata w biathlonie. Zawody w Południowym Tyrolu pokażą Eurosport oraz Polsat.

W tym tygodniu zaplanowane są biegi indywidualne, masowe oraz sztafety. Ta pierwsza konkurencja daje nadzieję gospodarzom – właśnie na 15 km najlepiej czuje się Dorothea Wierer, która po zwycięstwie w jedynym do tej pory biegu na tym dystansie, rozegranym na inaugurację sezonu w Kontiolahti, pobiegnie w Anterselvie w czerwonym plastronie. Interesująco zapowiada się walka pomiędzy Norweżkami – Tiril Eckhoff po ostatnich zwycięstwach traci do Marte Olsbu Roeiseland zaledwie dziewiętnaście punktów. W sztafecie jednak zjednoczą one siły i powalczą wraz z koleżankami o triumf i zagrożenie liderkom klasyfikacji Pucharu Narodów, Szwedkom.

Wśród panów również to Norwegowie będą faworytami rywalizacji drużynowej, choć po wygranej w Kontiolahti ustąpili pola Szwedom i Francuzom. Dominacja reprezentantów kraju fiordów w męskim biathlonie nie ulega jednak wątpliwości – zajmują cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, a Sturla Holm Laegreid i Johannes Dale liderują klasyfikacji młodzieżowej ze sporą przewagą nad Sebastianem Samuelssonem.

Na dalszą rotację w kadrze zdecydował się Michael Greis – Kamila Żuk i Kinga Zbylut wystąpią jedynie w sztafecie, natomiast w rywalizacji indywidualnej zobaczymy Monikę Hojnisz-Staręgę, Annę Makę, Joannę Jakiełę i Karolinę Pitoń – jedyną z tej czwórki, która startowała tydzień temu w Oberhofie. Zmian w składzie na Puchar Świata dokonał też Anders Bratli – obok najpewniejszych w naszej męskiej kadrze Grzegorza Guzika i Andrzeja Nędzy-Kubińca zobaczymy tym razem Wojciecha Skorusę i Tomasza Jakiełę.

CZWARTEK – 21 STYCZNIA 2021

14:05 Puchar Świata, Rasen-Antholz, Włochy: BIEG INDYWIDUALNY KOBIET 
Polsat Sport HDEurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2021

13:00 Puchar Świata, Antholz-Anterselva, Włochy: BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDEurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

13:00 Puchar Świata, Antholz-Anterselva, Włochy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

14:55 Puchar Świata, Antholz-Anterselva, Włochy: SZTAFETA MĘŻCZYZN 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

12:35 Puchar Świata, Antholz-Anterselva, Włochy: SZTAFETA KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 2: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

14:45 Puchar Świata, Antholz-Anterselva, Włochy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

About Wojciech Nowakowski