Puchar Świata w biathlonie w Ruhpolding w Eurosporcie i Polsacie Sport

Drugim niemieckim przystankiem biathlonowego Pucharu Świata będzie Ruhpolding. W środę i w czwartek rozegrane zostaną sztafety, w piątek i w sobotę sprinty, a w niedzielę biegi na dochodzenie. W tym sezonie sztafety odbyły się tylko raz, było to w Pokljuce. […]

Drugim niemieckim przystankiem biathlonowego Pucharu Świata będzie Ruhpolding. W środę i w czwartek rozegrane zostaną sztafety, w piątek i w sobotę sprinty, a w niedzielę biegi na dochodzenie.

W tym sezonie sztafety odbyły się tylko raz, było to w Pokljuce. Polki zajęły 7. miejsce mimo, że przerwę w karierze ma Weronika Nowakowska. Skład naszej drużyny tworzą Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Kinga Mitoraj. Podczas zawodów w Oberhofie w sprincie Gwizdoń była 8., a Guzik 11. W biegu masowym Gwizdoń zajęła 12. miejsce. Nasza kobieca sztafeta powalczy o jak najwyższe miejsce w czołowej dziesiątce, zaś drużyna mężczyzn będzie próbowała nie zostać zdublowana. Liderem naszej kadry Grzegorz Guzik w sprincie w Oberhofie uplasował się na 26. miejsce i tym samym wywalczył pierwsze od dłuższego czasu punkty w męskim Pucharze Świata zdobyte przez reprezentanta Polski. Faworytkami sztafety kobiet są Niemki i Francuzki, a mężczyzn Francuzi, Niemcy i Rosjanie.

W sprincie kobiet w Oberhofie najlepiej strzelała i biegała Gabriela Koukalowa. Czeszka zechce powtórzyć ten rezultat w Ruhpolding. O zwycięstwo powalczą również Marie Dorin Habert, Laura Dahlmeier i Kaisa Makarainen. Warunki pogodowe wypaczyły sprint panów. Wygrał Austriak Julian Eberhard, a Martin Fourcade był 8. Mimo dużej straty do najlepszych zawodników po sprincie Francuz wygrał z dużą przewagę bieg pościgowy. U kobiet na dochodzenie najlepsza była Dorin Habert.

pasek2

ŚRODA – 11 STYCZNIA 2017

14:20 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player

CZWARTEK – 12 STYCZNIA 2017

14:20 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: SZTAFETA KOBIET na żywo
Polsat Sport HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player
Komentarz w Polsacie Sport: Marcin Muras – Sebastian Krystek

PIĄTEK – 13 STYCZNIA 2017

14:35 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: SPRINT MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 14 STYCZNIA 2017

14:15 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: SPRINT KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 15 STYCZNIA 2016

11:30 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: BIEG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player

14:30 Puchar Świata, Ruhpolding, Niemcy: BIEG NA DOCHODZENIE KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player
pasek2

 

 

About Kamil Karczmarek