Puchar Świata w biathlonie z Oberhofu w Eurosporcie i Polsacie Sport

Po przerwie świąteczno-noworocznej do rywalizacji pucharowej wracają biathlonistki i biathloniści. Zmagania w niemieckim Oberhofie rozpoczną się od sprintu mężczyzn. Wszystkie do tej pory sprinty w Pucharze Świata zostały wygrane przez Martina Fourcade. W tym sezonie lider Pucharu Świata przegrał tylko […]

Po przerwie świąteczno-noworocznej do rywalizacji pucharowej wracają biathlonistki i biathloniści. Zmagania w niemieckim Oberhofie rozpoczną się od sprintu mężczyzn.

Wszystkie do tej pory sprinty w Pucharze Świata zostały wygrane przez Martina Fourcade. W tym sezonie lider Pucharu Świata przegrał tylko raz w biegu pościgowym w Oestersund. W formie ostatnio są Rosjanie Anton Szypulin, Maksim Cwietkow i Anton Babikow. Są to rosyjscy biathloniści, którzy nie są zamieszani w aferę dopingową. W biegu pościgowym i masowym Fourcade będzie również murowanym faworytem.

O wiele ciekawsza jest rywalizacja pań. Tutaj możemy liczyć na dobre występy Polek. Pierwszą część sezonu do udanych może zaliczyć Monika Hojnisz. Gorzej jest ze startami innych naszych zawodniczek szczególnie Krystyny Guzik i Magdaleny Gwizdoń. Biathlon kobiet należy śledzić nie tylko z powodu występów polskich zawodniczek, ale także ze względu na ciekawą rywalizację o najlepsze lokaty.

W Nowym Mieście po triumfy sięgnęły Tatiana Akimowa, Anais Chevalier oraz Gabriela Koukalowa. W Oberhofie gospodarze liczyć będą na liderkę Pucharu Świata Laurę Dahlmeier.

NIEDZIELA – 8 STYCZNIA 2017

12:20 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN na żywo