Puchar Świata w Predazzo na antenach TVP i Eurosportu

Za nami  67. Turniej Czterech Skoczni, który był popisem umiejętności Ryoyu Kobayashiego. Czy Japończyk utrzyma wysoką formę także w dalszej części sezonu? W ten weekend odbędą się zawody we włoskim Predazzo.  Jeśli polski kibic myśli o Predazzo, to są to […]

Za nami  67. Turniej Czterech Skoczni, który był popisem umiejętności Ryoyu Kobayashiego. Czy Japończyk utrzyma wysoką formę także w dalszej części sezonu? W ten weekend odbędą się zawody we włoskim Predazzo. 

Jeśli polski kibic myśli o Predazzo, to są to z pewnością same dobre wspomnienia. W 2003 roku Adam Małysz podczas Mistrzostw Świata wywalczył dwa złote medale. Orzeł z Wisły triumfował w wielkim stylu, dwukrotnie ustanawiając rekord skoczni. Jako czwarty skoczek w historii został Mistrzem Świata zarówno na normalnym, jak i na dużym obiekcie. Wcześniej dokonali tego: Bjorn Wirkola w 1966 roku, Garij Napałkow w 1970 oraz Hans-Georg Aschenbach w 1974 roku. Wygrane na czempionacie były pierwszymi zwycięstwami Małysza w sezonie.

Dziesięć lat po tych wydarzeniach w dolinie Val di Fiemme po raz kolejny odbyła się najważniejsza impreza dwulecia. Wówczas pierwszy znaczący sukces odniósł Kamil Stoch, który na dużym obiekcie zdobył złoty medal. W konkursie drużynowym polscy skoczkowie wywalczyli historyczny brązowy krążek. Nie było o niego jednak łatwo. Początkowo Polacy sklasyfikowani zostali na czwartym miejscy. Później jednak do akcji wkroczył Thomas Morgenstern. Austriak zauważył, że sędziowie źle policzyli punkty Norwegowi Andersowi Bardalowi, po czym zgłosił to do jury zawodów.

Zawody w Predazzo początkowo nie miały znajdować się w kalendarzu obecnego sezonu. W Terminie po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy mieli udać się do czeskiego Liberca. Jednak organizatorzy tych zawodów po raz kolejny nie byli w stanie prawidłowo przygotować konkursów. Tym samym Predazzo wskoczyło do Pucharu Świata jako miasto zastępcze.

We Włoszech zobaczymy 6 reprezentantów Polski. Po TCS zmniejszył nam się limit zawodników, których możemy wystawiać w kwalifikacjach do konkursów. W składzie zabraknie zatem Aleksandra Zniszczoła, Polak weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. W Predazzo zaprezentują się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Maciej Kot.

PIĄTEK – 11 STYCZNIA 2019

17:45 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

18:00 
Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDIpla

19:15 
Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 12 STYCZNIA 2019

15:30 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:00 
Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport PlayerIpla

18:00 
Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

NIEDZIELA – 13 STYCZNIA 2019

16:25 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO na żywo
*(od 16:45 także w Eurosport 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

17:00 
Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

19:00 
Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk