Puchar Świata w Quebecu na antenach Eurosportu i TVP

Zima powoli się kończy. Do końca zbliża się też rywalizacja biegaczek i biegaczy narciarskich. Do rozegrania zostały już tylko trzy konkurencje. Zmagania w Quebecu zakończą długi zimowy sezon rozpoczęty 26 Listopada w fińskiej Ruce. Justyna Kowalczyk zakończyła już starty w […]

Justyna Kowalczyk zakończyła już starty w Pucharze Świata w tym sezonie. Niedzielny bieg stylem klasycznym na 30 kilometrów Polka zakończyła na 6. miejscu. Kowalczyk do końca rywalizacji miała szanse na podium. Pierwsze miejsce było poza zasięgiem, wszystkim odjechała bowiem Marit Bjoergen. Walka o pozostałe miejsca na podium była jednak otwarta. Ostatecznie zajęły je Krista Parmakoski oraz Kerttu Niskanen. Dzień wcześniej na dystansie 50 kilometrów rywalizowali mężczyźni. Zwycięski okazał się Martin Johnsrud Sundby, który pokonał Iivo Niskanena oraz Aleksandra Biessmiertnycha.

Po kryształowa kulę wśród pań niezagrożenie zmierza Heidi Weng. Norweżka ma 300 punktów przewagi nad drugą Kristą Parmakoski. Justyna Kowalczyk obecnie zajmuje 16. pozycję z dorobkiem 404 punktów. Rywalizację mężczyzn zdominował Martin Johnsrud Sundby. Norweg przed finałem Pucharu Świata ma na koncie 1626 punktów. To aż o 450 więcej niż drugi Siergiej Ustiugow. Na 56. miejscu z dorobkiem 99 punktów sklasyfikowany jest Maciej Staręga.

Transmisje z finału Pucharu Świata w Quebecu przeprowadzi Eurosport. Retransmisje biegów kobiecych do zobaczenia również na antenie TVP 2.