Puchar Świata w Ruce na antenach TVP 1 i Eurosportu 1

Po inauguracji sezonu olimpijskiego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, skoczkowie przenoszą się do Finlandii. Na skoczni Rukatunturi zobaczymy rywalizację drużynową oraz indywidualną.  Pierwsze dwa konkursy sezonu 2017/2018 okazały się bardzo udane dla reprezentacji Polski. Sobotnia rywalizacja drużynowa zakończyła […]

Po inauguracji sezonu olimpijskiego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, skoczkowie przenoszą się do Finlandii. Na skoczni Rukatunturi zobaczymy rywalizację drużynową oraz indywidualną.

Pierwsze dwa konkursy sezonu 2017/2018 okazały się bardzo udane dla reprezentacji Polski. Sobotnia rywalizacja drużynowa zakończyła się zwycięstwem Norwegii. Drugie miejsce ex aequo zajęli reprezentanci Polski i Austrii. Następnego dnia znów przyszło nam się cieszyć z drugiego stopnia podium. Tym razem w rywalizacji indywidualnej na pudle stanął Kamil Stoch, który na półmetku zawodów zajmował 8. miejsce. Zwyciężył dobrze spisujący się od początku pobytu w Wiśle, Japończyk Junshiro Kobayashi. Na najniższym stopniu podium uplasował się Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech podopiecznych Stefana Horngachera. Siódme miejsce ex aequo zajęli Piotr Żyła i Stefan Hula. Dawid Kubacki, który po pierwszej serii znajdował się tuż za podium, w efekcie końcowym zajął 10. pozycję. Tylu naszych reprezentantów w pierwszej dziesiątce znalazło się dopiero po raz trzeci w historii. Na półmetku zawodów mieliśmy jednak aż pięciu skoczków w TOP 10. Niestety drugi skok nie wyszedł Maciejowi Kotowi, który ostatecznie uplasował się na 19. miejscu. Po konkursie indywidualnym Polacy powrócili na fotel lidera w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Trener Stefan Horngacher ogłosił już skład Polaków na dwa najbliższe weekendy. W Ruce oraz w Niżnym Tagile zobaczymy: Kamila Stocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę oraz Jakuba Wolnego. Transmisję z zawodów w Finlandii zobaczymy tradycyjnie na antenie TVP 1 oraz Eurosportu 1. Piątkowe kwalifikacje oglądać będzie można wyłącznie w Eurosporcie 1. Zawody w TVP komentować będą Sebastian Szczęsny i Przemysław Babiarz. W roli reportera zobaczymy Filipa Czyszanowskiego. Studio Poprowadzi Maciej Kurzajewski.