Puchar Świata w Saneczkarstwie na półmetku: zawody w Oberhofie na antenach Eurosportu i Eurosportu 2

Puchar Świata w saneczkarstwie przekracza półmetek. Piąte zawody obecnego sezonu odbędzie się w najbliższy weekend w Oberhofie. Niemieccy gospodarze liczą na kolejne zwycięstwa odniesione przed własną publicznością. Czy zawodnicy z pozostałych krajów zdołają się tym razem przeciwstawić niemieckiej dominacji. Odpowiedź na […]

Puchar Świata w saneczkarstwie przekracza półmetek. Piąte zawody obecnego sezonu odbędzie się w najbliższy weekend w Oberhofie. Niemieccy gospodarze liczą na kolejne zwycięstwa odniesione przed własną publicznością. Czy zawodnicy z pozostałych krajów zdołają się tym razem przeciwstawić niemieckiej dominacji. Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać obserwować przejazdy saneczkarzy na antenach Eurosportu i Eurosportu 2.

Niemcy zapewne liczą na powtórzenie wyniku sprzed roku. Spośród wszystkich saneczkowych konkurencji tylko jedne miejsce na podium zajęli zawodnicy spoza tego kraju (na trzecim miejscu w dwójkach byli Rosjanie Władimir Machutin/Władisław Jużakow). Dodatkowo najlepsza była też niemiecka sztafeta. Aktualnie na czele klasyfikacji generalnej kobiet na czołowych czterech pozycjach znajdują się saneczkarki z Niemiec (Natalie Geisenberger, Tatjana Hufner, Dajana Eitberger i Anke Wischnewski). O ile Geisenberger jest w tym roku nie do pokonania, to na nawiązanie walki z  pozostałymi Niemkami rywalizację stać Alex Gough z Kanady i Amerykankę Erin Hamlin. Prym w rywalizacji dwójek wiodą dwie załogi Toni Eggert/Sascha Benecken i Tobias Arlt/Tobias Wendl. Braci Lingerów stara zastąpić się inna para sportowców z Austrii – Peter Penz/Georg Fischler. W rywalizacji jedynek panów w Pucharze Świata prowadzi mistrz olimpijski Felix Loch. W tej konkurencji mamy, jednak najciekawszą sytuacje. Na podium stać w niej zdecydowanie więcej zawodników, aniżeli w dwójkach czy w rywalizacji kobiet. Szansę na zajęcie wysokich miejsc mają m. in Włoch Dominik Fischnaller czy Amerykanin Chris Mazdzer.

W tym tygodniu w skład reprezentacji Polski znaleźli się Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski, Patryk Poręba, Karol Mikrut, Artur Gędzius i Jakub Kowalewski.

SOBOTA – 17 STYCZNIA 2015

09:00 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: ZAWODY na żywo
Eurosport HD

10:00
Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

12:30
 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: ZAWODY premiera.200
Eurosport 2 HD

13:15 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

NIEDZIELA – 18 STYCZNIA 2015

09:15 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: ZAWODY na żywo
Eurosport HDDas Erste HD

Przygotowali: Bartosz Mierzwa

About Bartosz Mierzwa