Puchar Sześciu Narodów ponownie w nc+!

Na ten weekend kibice rugby na całym świecie czekali z wyczekiwaniem. Już w najbliższy piątek staruje Puchar Sześciu Narodów. Tradycyjnie już transmisje z całego pucharu w naszym kraju pokaże platforma nc+.  Przełom stycznia i lutego to już tradycyjny start Pucharu […]

Na ten weekend kibice rugby na całym świecie czekali z wyczekiwaniem. Już w najbliższy piątek staruje Puchar Sześciu Narodów. Tradycyjnie już transmisje z całego pucharu w naszym kraju pokaże platforma nc+. 

Przełom stycznia i lutego to już tradycyjny start Pucharu Sześciu Narodów. Jest to najstarszy cykliczny turniej rugby na świecie. Swoje początki ma aż w 1882 roku. Przez tyle lat forma i ilość zespołów się zmieniała. Jednak od kilku lat w turnieju występuje sześć najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. A są to Anglia, Irlandia, Szkocja, Walia, Francja oraz Włochy. Ostatnie 8 lat to dominacja reprezentacji z Wysp Brytyjskich. Przed rokiem ze zwycięstwa cieszyła się reprezentacja Irlandii, która dodatkowo zdobyła jeszcze Grand Slam. I podobnie w tym roku będzie faworytem do końcowego triumfu. Ich najgroźniejszymi rywali będą reprezentację Anglii oraz Walii.

W pierwszej kolejce czeka na już prawdziwy hit. Na pierwszy ogień czeka nas starcie dwóch faworytów do zwycięstwa. Irlandia na własnym stadionie gościć będzie Anglików. Czeka nas więc starcie obecnego mistrza z zwycięzcom sprzed dwóch lat. Obie ekipy w listopadowych test meczach zaprezentowały się bardzo dobrze. A ich ostatnie spotkanie bezpośrednie zakończyło się zwycięstwem Irlandczyków 24:15. Ponadto zobaczymy starcie Francji z Walia oraz Szkocji z Włochami.

PIĄTEK – 1 LUTEGO 2019

20:55 Puchar Sześciu Narodów: FRANCJA – WALIA na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Robert Małolepszy

SOBOTA – 2 LUTEGO 2019

15:10 Puchar Sześciu Narodów: SZKOCJA – WŁOCHY na żywo


17:40 
Puchar Sześciu Narodów: IRLANDIA – ANGLIA na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam